İlginizi Çekebilir

Realme’nin Çift Hücreli Pile Sahip Telefonundan Yeni Haberler Var!

realme---------

Üreticiler kullandıkları teknolojileri geliştirip farklı şekillerde tüketicilerin beğenisine sunmak için çalışıyor. Realme de çeşitli akıllı telefonlarıyla adını duyurmayı ve bir ün kazanmayı başardı.

Şimdi de cihazın şarj güvenlik testlerini yapan kuruluştan, RMX2170 model numarasına sahip bu telefonun 65W hızlı şarj ile geleceğine yönelik bilgi geldi. TUV Rheinland tarafından onaylanan bu bilgi tek bilgi değil.

65W şarj adaptörü, 10V’da 6.5A çıkış veriyor. Cihazın çift hücreli pili var dedik, bu hücrelerin ikisinde de 2200mAh’lik bir pil yer alıyor, toplam 4400mAh’lik bir pil kapasitesi bu sayede elde edilmiş oluyor. Bu pilnominal kapasiteye sahip ve iki hücreli dediğimiz gibi.

Daha önceleri, yine testler sırasında ortaya çıkan özelliklerine göre Realme X3 Pro olduğu belirtilen fakat farklı isimlerle karşımıza çıkan yanlış tahminler vardı, fakat bu cihaz, beklenen Realme X3 Pro olabilir.

TÜV Rheinland'ın RMX2170 sertifikası, belki de Realme X3 Pro

TÜV Rheinland’ın RMX2170 sertifikası 

RMX2170 kod adlı bu telefon, Android 10 işletim sistemi ve Wi-Fi 5 desteğiyle Wi-Fi Alliance’da da ortaya çıkmıştı. Snapdragon 865’te Wi-Fi 6 desteği de yer alıyordu, bu yüzden bu telefonda o işlemciyi görmeyi beklemiyoruz.

O nedenden ötürü şirket, SD855+ işlemciye bu cihazda yer vermiş olabilir, bu da Realme X3 serisine yeni bir cihaz ekleneceğini bize söylüyor olabilir.

Fakat şirketin Snapdragon 765G işlemciye sahip modellerinde, chip seti desteklememesine rağmen Wi-Fi 6 donanımını kullandığını görmüştük. Tabi, telefonu üreten firma, adamların kararlarına karışamayız.

https://www.gsmarena.com/realme_x3_pro_rmx2170_may_have_been_certified_with_65w_charging_dual_cell_battery-news-44590.php

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap