Samsung Galaxy A41, Wi-Fi ve Bluetoot Sertifikası Aldı!

Galaxy A41

Geçtiğimiz Kasım ayından bu yana hakkında söylentiler dolaşan Samsung’un orta seviye akıllı telefonu Galaxy A41, Wi-Fi ve Bluetooth sertifikalarını aldı. Bu, cihazın yakın zamanda piyasaya çıkacağını gösteriyor.

Galaxy A41, SM-A415F / DSM ve SM-A415F / DSN model bilgilerini içeren cihaz, Wi-Fi ve Bluetooth sertifika kuruluşunun web sitesinde görüldü. Buradan elimize ulaşan bilgilere göre Samsung Galaxy A41, Android 10 işletim sistemiyle kutudan çıkacak. Bağlantı teknolojilerine baktığımızda ise cihazın Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 811/AC desteği olduğunu görüyoruz.

Galaxy A41 Bağlantı sertifikaları

Samsung, şuana kadar bu yeni nesil orta seviye akıllı telefonu hakkında hiçbir bilgi paylaşmadı. Fakat geçen hafta cihazın bazı render görüntüleri ortaya çıkmıştı ve bu görüntüler, cihazın 48MP çözünürlüğünde bir ana kamera içeren üçlü kamera kurulumuyla geleceğini gösteriyor. Yine bu görüntüler, cihazın 6.1 veya 6.0 inçlik bir İnfinity U ekranla geleceğini doğruluyor.

Galaxy A41, Ocak ayında Geekbench testinde karşımıza çıkmıştı. Geekbench’teki verilere göre cihazda Mediatech Helio P65 işlemci kullanılacak. Aynı zamanda bu işlemciye 4GB RAM eşlik edecek.

Galaxy A41, 64GB dahili hafızayla gelecek. Cihazın piline baktığımızda 3500MAh’lik bir pil içereceği tahmin ediliyor. Bu pil, 15W hızlı şarj desteğine de sahip olacak. Bir çok orta seviye cihazda çok daha yüksek hızda şarj olma süresi sunulurken Samsung, biraz ortalardaa kalmayı tercih etmiş gibi görünüyor.

Bizim tahminlerimize göre bu cihaz, yılın 2. Çeyreği bitmeden raflarda olacaktır. Zaten sertifika süreci tamamlanmış, yani cihazın satışa çıkması için çok bir engel kalmadı. Cihazın rekabetçi bir fiyat ile satışa sunulması bekleniyor. Galaxy A50, Samsung’un en başarılı akıllı telefonlarından biri olmuştu, Samsung, son hamleleriyle kan kaybettiği orta seviye akıllı telefon pazarında tekrar söz sahibi olmak istiyor.

Samsung Galaxy A41 hakkında fikirleriniz neler?

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.