İlginizi Çekebilir

Microsoft Surface Duo’dan Yeni Fotoğraflar Geldi!

Surface Duo

Microsoft’un katlanabilir akıllı telefonu Surface Duo, yakın zamanda piyasaya sürülecek. Telefonun teknik özellikleriyle ilgili az çok bilgi sahibi olsak da ana ekranı vs. ile ilgili geniş kapsamlı bilgilere sahip değildik. Şimdi gelen fotoğraf, telefonun ana ekranını gösteriyor.

Telefonun gelen bu görüntüleri, Evanblass’ın Ekim ayındaki sızıntısıyla eşleşiyor.

Görüntüler telefonu kapalı ve açık şekilde gösteriyor. Ön tarafta düz bir Microsoft logosu var. Sağ üst köşede, kamera ve Galaxy J serisini saymazsak neredeyse hiç görmediğimiz ön kamera flashı var.

Microsoft Surface DuoMicrosoft Surface Duo

Zaten Android cihazlarda gördüğümüz bir şey ama yine de belirteyim, telefonun ana sayfasında Google Search ve saat widget’ı bulunuyor. Burada, alttaki hızlı kısayol bölümünde ise Microsoft’un popüler E-posta servisi Outlook, gittikçe yaygınlaşan web tarayıcısı Microsoft Edge ve not uygulaması One Note bizleri karşılıyor.

İkinci ekranda ise Microsoft ve 3. Taraf uygulamalarla birlikte Google’ın telefon, kişiler ve mesajlar uygulamalarını görebileceğiz. Ayrıca 2 ekrandan aynı anda yararlanmak için bir kısayol ve Microsoft ve Google uygulamalarını grup halinde burada buluyoruz.

Bu 2 ekrandan aynı anda yararlanma, telefonun bir ekranında örneğin Microsoft Edge açıkken diğer ekranında One Note’u kullanabilmenizi sağlıyor, tabii bu çift uygulama olayı 3. Taraf uygulamalarla falan genişleyecektir diye düşünmekteyim.

2 ekrana farklı uygulama için uygulama grupları denen yukarıdaki özelliği kullanabiliyorsunuz. Buraya sık kullandığınız uygulamaları ekleyerek, ikisini aynı anda açabilirsiniz.

AT&T için Microsoft Surface Duo, sızdırılmış işlemelerde görünüyor ve bu ayın sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor

Sızıntı kaynağı Blass, bunun ABD’li operatör olan AT&T’ye özel bir sürüm olduğunu söylüyor fakat telefonda her hangi bir AT&T logosu yer almıyor. Yani ön tarafta yok, arkada belki olabilir.

Surface Duo’nun Temmuz ayında satışa sunulması bekleniyordu fakat olmadı. Microsoft, basın yetkililerini 12 Ağustos’ta Surface Duo için çevrimiçi bir brifinge davet etti, ürün bu tarihte satışa çıkabilir veya satış tarihi bu etkinlikte açıklanabilir.

Katlanabilir akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/microsoft_surface_duo_at_t_renders-news-44666.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap