Google’ın 2019’da Cihaz Üretimi Planı Nasıl Olacak?

pixels-3-vs-2-xl

Google Pixel serisi, başta ABD olmak üzere bir çok yerde popüleritesini artırmaya devam ediyor. Tabi bu ilginin bazı sebepleri var. Örneğin uygun fiyat, düşük ışıkta yüksek kamera performansı gibi detaylar, özellikle Pixel 3’ün tercih edilmesinde önemli rol oynuyor.

Elbetteki 2019 yılıyla birlikte üreticiler, daha yüksek donanımlı v gelişmiş cihazlar piyasaya sürerek Google’ı gölgede bırakacaktır, ancak son gülen iyi güler lafından yola çıkarak, Google’dan iyi bir şeyler beklediğimi söyleyebilirim.

Peki Google, bu sene nasıl cihazlarla karşımıza çıkacak? Gelen bilgilere göre Google, bu sene uygun fiyatlı bir Pixel modeli duyuracak. Bunun dışında hepimizin bildiği gibi Pixel 4 serisi de duyurulacak cihazlar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra, Ekim ayında duyurulmasını beklediğimiz ve bilmediğimiz bir nedenden ötürü iptal edilen Pixel Watch akıllı saatte bu sene duyurulacak. Umarız bu akıllı saat, Apple’ın İpower kablosuz şarj cihazı gibi yılan hikayesine dönmez.

Bunun dışında firmanın yeni akıllı hoparlörler duyuracağı söyleniyor. Google Home serisi duyurulalı neredeyse 3 yıl olacak, daha iyi ses kalitesi ve bir kaç farklı değişiklikle yeni hoparlör duyurusu sürpriz olmayacaktır. Fakat, duyurulacak hoparlörlerde sandığımız gibi büyük değişiklikler yaşanmayabilir.

Apple’ın İphone XR satışlarının beklentilerinn altında kalması sebebiyle İphone SE ve İphone X gibi modelleri tekrar ürettiğini görmüştük. Apple’ın yakalayamadığı başarıyı yakalamak isteyen Google, uygun fiyatlı Pixel cihazıyla bunu hedefliyor olabilir. Bunun dışında Asya’daki satışları geliştirmek için iş ortaklıklarıda gündemde.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap