İlginizi Çekebilir

Telltale’dan kötü haberler var!


Orijinal Haber: The Walking Dead, The Wolf Among Us, Game of Thrones ve Tales from the Borderlands oyunlarının arkasındaki stüdyo Telltale Games kapanmanın eşiğinde.

The Verge, Kotaku ve USgamer’ın kaynakları ve Telltale Games eski çalışanları tarafından belirtilene göre, Telltale Games bir sürü çalışanını işten çıkardı ve geriye kalan 25 kişilik iskelet ekip The Walking Dead final sezonunu tamamlayacak. 2019’da çıkması planlanan projeler The Wolf Among Us’ın ikinci sezonu ve Netflix dizisi Stranger Things’in video oyunu uyarlaması iptal edildi.

Telltale Games’te işler uzun süredir pek yolunda gitmiyor. Stüdyo 2017’nin sonunda 90 kişiyi, iş gücünün neredeyse %25’ini, işten çıkarmış ve daha az ancak daha kaliteli oyun çıkarmayı planladığını açıklamıştı. Hatta stüdyo Telltale Tool adını verdikleri kendi oyun motorunu bırakıp Unity motoruna geçiş yapacağını da açıklamıştı ancak görünüşe göre bunların hiçbirisi olmayacak ve stüdyo The Walking Dead final sezonunun tüm bölümlerinin çıkmasından sonra tamamen kapanacak.

Telltale Games konu hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.
Güncelleme:Telltale Games’ten stüdyonun kapanacağına dair resmi açıklama geldi.

Telltale Games, aşılamaz zorluklarla dolu bir yılın ardından, stüdyonun çoğunluğunu kapatmaya başlamak için zor bir karar aldı. Şirketin çalışanlarının büyük çoğunluğu bu sabahın erken saatlerinde işten çıkarıldı ve 25 çalışandan oluşan küçük bir grup şirketin yönetim kurulu ve ortaklarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmekte. CEO Pete Hawley tarafından yapılan açıklama şu şekilde:
“Şirketi yeni bir rotaya sokmaya çalışırken, Telltale için inanılmaz derecede zor bir yıl oldu. Ne yazık ki, oraya varmaya çalışırken zamanımız tükendi. Bu yıl en iyi içeriklerimizden bazılarını yayınladık ve harika olumlu geri bildirimler aldık ancak sonuç olarak bu satışlara dönüşmedi. Bugün, kalbimiz buruk bir şekilde hikaye anlatımımızı oyun endüstrisine yaymaları için arkadaşlarımızın stüdyodan ayrılışını izledik.”
Telltale önümüzdeki haftalarda ürün portföyüyle ilgili daha fazla yorumda bulunacak.

Güncelleme 2:İlk haberler Telltale Games’in The Walking Dead final sezonunu tamamlayacağı yönündeydi ancak şimdi USgamer’ın kaynakları Telltale Games’in The Walking Dead final sezonunu tamamlamayacağını ve 25 kişilik iskelet ekibin Netflix için Minecraft: Story Mode’un interaktif TV versiyonu üzerinde çalışacağını söylüyor.

USgamer, The Verge, Telltale, Kotaku

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap