Realme X50 Pro İçin Android 11 Beta Programı Başladı!

realme x50 youth

Realme, Google’ın geliştirdiği Android 11’i cihazlarına vermek için çalışmalara başladı. Bu kapsamda şirket, Realme X50 Pro modeli için, Android 11 Beta sürümünü test edecek kişiler arıyor.

Realme’nin Android 11 güncellemesi, bazı stok Android 11 özelliklerini içermeyecek. Bunun yanında Realme, kendi arayüzü olan Realme UI’ın geliştirilmiş bir versiyonunu tüketicilerin beğenisine sunacak.

Realme, beta sürümünün şuanda çok kararlı olmadığını ve test için deneyimli geliştiriciler aradığını söylüyor.

Bunun yanında Android 11 beta güncellemesi OTA yoluyla sunulmayacak, beeta programına seçilen kişiler ROM’u el ile flashlamak zorunda kalacak. Bu nedenden ötürü fazla deneiminiz yoksa ve bu işlerden çok anlamıyorsanız, kurcalamamanız en doğrusu olacaktır.

Güncellemede otomatik zamanlama şuan çalışmıyor, manuel ayar yapmanız gerekiyor. Bunun yanında işletim sisteminde ve Realme UI arayüzünde bazı kararlılık sorunları var. Bazı sistem işlevleri ise çalışmıyor. Ayrıca kullandığınız uygulamaların bir kısmı, bu beta güncellemesi sonrası çalışmayabilir. Eğer güncellemekte kararlıysanız cihazınızın Android 10’dayken aldığı son güncellemenin (yapı no: RMX2076PU_11.A.25) yüklü olduğndan emin olyn.

Realme, hem Android 11 Beta 1 hem de Android 10 için ROM paketleri sağladı, eğer Android 10’a geri dönmek isterseniz, bu dosyaları kullanabileceksiniz.

Realme bir akıllı telefon kullanıyor musunuz?

https://gsmarena.com/realme_x50_pro_starts_recruiting_testers_for_android_11_beta-news-44086.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap