İlginizi Çekebilir

Nokia 5.3 ve Nokia 1.3 Duyuruldu!

nokia 3.1 ve 5.1

hmd Global’ın isim haklarına sahip olduğu Nokia, yeni cihazlarıyla karşımıza çıktı. Özellikle 5.3, orta seviyede alınabilecek iyi bir cihaz olarak karşımıza çıkarken, 1.3 ise giriş seviyesi özelliklere sahip. Orta seviye 5.3 modeli ve giriş seviye 1.3 modellerinin detaylarına şimdi yakından bakalım.

Nokia 5.3

Gücünü Qualcomm’un orta seviye işlemcisi Snapdragon 665’ten alan Nokia 5.3 64GB dahili hafıza ile geliyor. Hafızayı SD kart ile genişletebiliyorsunuz. Cihaz 3GB, 4GB ve 6GB RAM seçenekleriyle satışa çıkacak.

Nokia 5.3, 6.55 inçlik çentikli, HD çözünürlüklü, IPS bir ekran ile geliyor.

Cihazın kameralarına baktığımızda arkada dairesel dizilmiş dörtlü kamera kurulumunu görüyoruz. Ana kamera, 13MP çözünürlüğünde F/1.8 lense sahipken, ultrawide(geniş açı) kamera 5MP çözünürlük ile geliyor. Makro ve derinlik algılama için de birer adet 2MP kamera görüyoruz.

Ön tarafta ise çentiğimizin üstünde 8MP çözünürlüğünde F /2.0 diyafram açıklığına sahip bir selfy kamerası bulunuyor.

Nokia 5.3, şarj süresinde ne yazıkki bizi hayal kırıklığına uğratacak. 10W hızlı şarj desteği ile gelecek cihaz, 4000MAh bataryayı bünyesinde bulunduruyor. HMD, cihazın en az 2 gün pil ömrü sunacağını belirtti ve sık sık şarj etmenize gerek olmayacağının sözünü verdi.

Nokia 5.3 renkleri

Nokia, 3 yıl düzenli olarak Android güncellemesi vaat ederken, cihaz güncel sürüm Android 10 ile kutudan çıkacak. Cihazın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Nokia 5.3, Nisan ayında 189EURO’dan başlayan fiyatla satışa sunulacak.

Nokia 1.3

5.71 inçlik küçük bir çentik içeren Hd çözünürlüğünde IPS bir ekran içeren cihaza Qualcomm’un giriş seviyesi akıllı telefonlar için geliştirdiği Snapdragon 215 işlemcisi güç veriyor. 1GB RAM ve 400GB’ye kadar artırılabilir 16GB dahili hafıza ile gelen Nokia 1.3, gündelik işler ve medya tüketimi için uygun bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

Arkada, Google’ın Aİ yeteneklerini destekleyen ve Google Camera GO yazılım desteğini sunan 8MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Ön tarafta ise 5MP’lik bir sensör bulunmakta.

Mikro USB ile 5W güçte şarj olan cihaz, 3000MAh’lik bir pile sahip. Android 10 GO Edition ile kutudan çıkacak cihaz, Nokia’nın sözüne göre Android 11 GO Edition’ı da alacak.

Nokia 1.3 renkleri

Nokia 1.3, Nisan ayında 95EURO fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Fiyat performans ürünü arayanlar için makul bir bedel gibi görünüyor.

Nokia’nın yeni orta ve giriş seviye akıllı telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/nokia_announces_the_nokia_53_and_13-news-42125.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.