2019 Yılında Güncelleme desteği kesilecek Samsung Cihazları

samsung-guncelleme

Akıllı telefonlar, artık hayatımızın olmazsa olmaz parççası diyebiliriz. Öyleki, artık bir çok işimizi onlarla hallediyoruz ve bir süre sonra yıpranmaya başlıyorlar. Firmalar ise yeni cihazlarına yoğunlaşmak üzere eski cihazlarına desteği kesmeye başlıyorlar. Bunun ilk aşaması ise güncellemeler.

 

Bu içeriğimizde, 2019 yılında Samsung’un elini çekmesi beklenen cihazlarını listeliyoruz. Bir sürpriz olmazsa muhtemelen bu cihazlar, önümüzdeki seneden itibaren güncelleme alamayacak.

 

Temel Güncelleme desteği (Android Yükseltmesi) kesilecek cihazlar:

 

  Galaxy S8

  Galaxy S8+

  Galaxy Note 8

  Galaxy J7 (2017), Galaxy J5 (2017)

  Galaxy A3, A5, A7 (2017)

  2017 yılında çıkan ve duyurulan Galaxy On ve diğer modellerde güncelleme alamayacak.

Genel olarak listeye baktığımızda 2017 yılı sonunda duyurulan ve 2017 içerisinde satışa çıkan cihazlar Android güncellemesinden artık yararlanamayacak.

Genel Yazılım desteği (Güvenlik ve hata düzeltmeleri) Kesilecek Cihazlar:

  Galaxy S7/S7 Edge

  Galaxy A3, A5, A7 (2017)

  Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 (2016)

  Galaxy J Pro ve Prime modelleri

  Galaxy Tab S3

*bu listedeki bilgilerin %100 doğruluğunun garantisi verilmemektedir. A 2017 serilerinin, düşük bir ihtimal Android P alabilme ihtimali üzerine 1 numaralı listeye eklenmiştir. Tersi durumda destek, Oreo ile sona erecektir.

**bu cihazların bazılarına zaten destek kesilmiş olabilir. Bu durumun farkında iseniz bize ulaşarak cihazınızı listeden sildiriniz: iinfo@voicetekno.com
.

***bu listenin kaynağı, geçmiş Samsung verileridir. Aksi ile ilgili belirteceğiniz görüşler değerlendirilerek içeriğimize eklenebilir. Bunun için yukarıdaki E-posta adresinden bize ulaşınız.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap