İlginizi Çekebilir

ZTE, İlk 5G Destekli Cihazının Çıkış Tarihini Erteledi!

ZTE-delays-its-first-5G-phone-will-now-launch-in-late-2019

Uzun süredir 5G ile ilgili çalışmalar yapan ZTE, ilk 5G destekli cihazının çıkışını erteledi. Normalde bu yılın sonlarında veya 2019’un başlarında duyurulması beklenen cihazın tanıtım tarihi, Ekim 2019’a ertelendi.

Bu dönemde amiral gemisi alanlar ne yapacak?

5G teknolojisi hayatımıza girdiğinde çok şey değişecek. Sadece internet hızı değil, nesnelerin interneti teknolojisi bile bundan etkilenecek. Yani 4G’nin oluşturduğu etkinin daha büyüğüyle karşılaşacağız. Fakat sorun şuki, 2020 yılında başlaması beklenen 5G hizmetini, dönemin en güncel amiral gemileri bile desteklemeyecek. Samsung, Huawei gibi markalarda 5G üzerinde çalışıyor fakat onlarda bir cihaz üretmeyi düşünmüyor.

Sonuca bakacak olursak 5G teknolojisinden faydalanmak isteyenler telefonlarını kesinlikle değiştirmemeli, çünkü hiçbiri 5G teknolojisini desteklemiyor. 2 sene içerisinde 5G destekli cihazların satışa çıkması bekleniyor.

Türkiye’de cihazlar zaten aşırı pahalı. O yüzden eğer çok gerekmiyorsa 2020 yılına kadar akıllı telefon almanızı önermiyoruz.

Neden ertelendi?

ZTE, yaptığı açıklamada 5G teknolojisiyle ilgili bazı sorunlarla karşılaşıldığını belirtti. 5G teknolojisi, mevcut teknolojilere göre daha fazla anten ve daha büyük modem gereksinimi duyuyor. Bunun yanı sıra 5G, oldukça fazla güç tüketeceğinden bataryaların, donanımın ve yazılımın iyi bir şekilde optimize edilmesi gerekiyor.

Sizce Dünya, 5G teknolojisine hazır mı?KAYNAK: https://www.phonearena.com/news/ZTE-5G-phone-release-date-delay_id108350

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap