YOUTUBE GO İNCELEMESİ (VİDEO)

Ekran Alıntısı - Kopya

Herkese merhabalar. Bu içeriğimizde Google’ın düşük özellikli cihazlar için kullanıma sunduğu YouTube Go uygulamasına bakacağız.

YOUTUBE GO NEDİR?

YouTube Go, giriş seviyesi cihazlar için geliştirilen bir mobil uygulamadır. Genelde giriş seviyesi cihazlar için olduğu söylensede YouTube Go uygulamasında günümüzde bir çok kişinin yararlanmak istediği bazı özellikler bulunmaktadır.

YouTube Go uygulamasını Facebook, Messenger gibi uygulamaların hafifletilmiş sürümleri olarak düşünebilirsiniz. Eğer YouTube’u sadece video izleme gibi temel işler için kullanmak istiyorsanız YouTube Go uygulamasını cihazınıza indirebilirsiniz.

YouTube Go’nun öne çıkan en büyük özelliği sadece 9.2MB olması diyebiliriz. Bu sayede cihazınızda büyük bir alan açabilir ve kullanacağınız başka uygulamaları indirebilirsiniz. Örneğin çok fotoğraf çeken biriyseniz, normal YouTube uygulamasını kaldırıp YouTube Go’yu kurarak en az 10 tane fotoğraf daha çekebilirsiniz.

Bir diğer önemli özelliğimiz ise videoları istediğimiz kalitede çevrim dışı olarak kaydedebiliyor olmamız. Bu sayede düşük hızda internet kullananlar YouTube videolarını daha rahat izleyebiliyor olacak. Ayrıca otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarında fazla zaman geçiriyorsanız sevdiğiniz bir dizi, belgesel videosunu kaydederek vu zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Yine normal YouTube uygulamasındaki gibi video geçmişi ve oynatma listelerinizi görüntüleyebilirsiniz ancak video yüklemesi yapamazsınız.

Ayrıca tatil zamanlarında istediğiniz videoları kaydedip izleyebilirsiniz.
YouTube Go uygulamasını yanlızca Android 4.1 ve üzeri cihazlarda kullanabilirsiniz. Uygulamayı Buraya
tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap