İlginizi Çekebilir

Yine Üzecek: İphone 12 Pil Kapasiteleri Sızdırıldı!

iphone 12 temsili

Geçtiğimiz hafta Apple’ın yeni İphone modellerinin kutu içeriğine şarj cihazını dahil etmeyeceği resmen kesinleşti. Şirket bu yıl; İphone 12, İphone 12 Max, İphone 12 Pro ve İphone 12 Pro Max olmak üzere 4 model duyurusu yapacak.

Kutu içeriğinden şarj aletini çıkaracak olan Apple, aynı zamanda güçlü, 20W’lık bir şarj aletini satışa sunacak. Fakat bunlardan öte herkes, bu adaptörlerin dolduracağı pillerin kapasitesini merak ediyordu. İphone 11 bile pil konusunda eleştirilmişti çünkü.

Görünüşe göre tüketicilerin eleştirisi bu yıl da devam edecek.

İşte MySmartPrice’ın sertifikasyon süreçlerinden elde ettiği İphone 12 pil kapasiteleri:

*5.4 inçlik İphone 12: 2227Mah

* 6.1 inçlik İphone 12 Max: 2775mAH

*6.1 inçlik İphone 12 Pro: 2775mAH

6.7 inçlik İphone 12 Pro Max: 3687mAH

İlk 3 modelin pilg bilgileri A2471, A2431 ve A2466 model numaralarında ortaya çıktı. 6.1 inçlik 2 İphone’un da aynı pil kapasitelerini paylaşmaları ihtimalller dahilinde görünüyor.

İphone 12 Max, İphone 12 Pro’dan daha iyi bir pil performansı mı sunacak?

Şuan İphone 12 Max ismiyyyle andığımız İphone 11 halefi olan bu telefon, yine aynı boyutta olan İphone 12 Pro’dan ekran çözünürlüğü düşük olması sebebiyle yüksek ihtimalle daha iyi bir pil ömrü sunacaktır. Bir de pillerin, bize ulaşan telefonlarda daha küçük olma durumu var tabii ki, bu olursa, yeni İphone’ların pilleri için pek iyi yorumlar gelmeyecektir. Ayrıca bu sene duyurulacak tüm İphone’larda OLED ekran kullanılacak bu da yüksek renk/çözünürlüklükteki içeriklerde pilinizin su gibi akıp gideceğini gösteriyor.

Tabi, bu yorumları yapmak için biraz erken olabilir, çünkü yeni İphone’larda daha düşük güç tüketen (5nm üretim teknolojisine sahip) Apple A14 işlemcilerinin kullanılması bekleniyor. Ayrıca şirket, yazılımsal çalışmalarla cihazların pil ömrünü hissedilir seviyede iyileştirebilir.

Aşağıda, İphone 12’de kullanılacağı iddia edilen pil modellerine bakabilirsiniz.

Önerilen Yazı
İphone 12’nin Fiyatıyla İlgili Sızıntılar Geldi!
Önerilen Yazı
Geliştirilmiş Kameralar, 5G Desteği ve Daha Fazlası: İşte İphone 12 Serisi İle ilgili Tüm Bilinenler!

https://www.phonearena.com/news/apple-iphone-12-5g-pro-max-battery-life-capacity_id125895

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap