Xiaomi Mi 10T Pro’dan Fotoğraf Sızıntısı!

mi10 t temsili

Xiaomi, yeni telefonlar duyurarak bizlerin kafasını karıştırmaya devam ediyor. Geçen yıl şirket, Mi 9 serisinden sonra Mi 9T’yi ve Mi 9T Pro’yu duyurmuştu. Bizim de gelen sorularda fazlaca önerdiğimiz Mi 9T serisi, şirket tarafından güncelleniyor.

Xiaomi’den bu ay, Mi 10 Ultra isimli bir telefon da görmüştük ve bu telefon, kamerasıyla Dxomark listesini alt üst etmişti. Görünüşe göre Mi 10T Pro da iyi bir kamerayla gelecek, ayrıca telefonun daha orta seviye, Mi 10T versiyonu da olacak.

Mi 10T ve Mi 10T Pro ile ilgili bazı kaynaklardan bilgi sızıntıları gelmişti. Mi 10 Ultra’nın Çin’le sınırlı kalmasına karşılık Mi 10T serisi, küresel pazara da sunulacak. Gelen tüm bilgiler, bizi mükemmel bir amiral gemisinin beklediğini gösteriyor.

Şuanki tablo bize Mi 10T ve Mi 10T Pro adında 2 telefon göreceğimizi söylüyor, fakat Xiaomi sürpriz yapıp farklı cihazlar da duyurabilir.

Gelen sızıntı, Mi 10T Pro’nun 108MP’lik devasa bir kamera sensörüyle geleceğini bize kanıtlıyor. Kamera dizilişi ise Vivo X50 Pro’nun kamera dizilişine fazlaca benziyor.

İddia edilen Xiaomi Mi 10T Pro uygulamalı fotoğraflarİddia edilen Xiaomi Mi 10T Pro uygulamalı fotoğraflarİddia edilen Xiaomi Mi 10T Pro uygulamalı fotoğraflarİddia edilen Xiaomi Mi 10T Pro uygulamalı fotoğraflar

*Mi 10T Pro’ya ait olduğu idda edilen fotoğraflar

Bir yapılandırma dokümanı, kod adı Apollo Pro olan Mi 10T Pro’nun hem küresel pazar hem de Hindistan’da satışa çıkacak sürümünde, 108MP ana kamera içeren üçlü kamera kurulumunun yer alacağını belirtiyor.  Telefonun kardeşi ise 64MP ana kamerayı içeren, 3 adet kamerayla gelecek.

Apollo ve Apollo Pro: \

Xiaomi Mi 10T Pro uygulamalı fotoğraf sızıntısı, devasa 108 MP kamera gösteriyor, telefon dünyaya açılacak

*Kod adı Apollo ve Apollo Pro olan Mi 10T serisi

Telefonların arkasında dördüncü bir kamera da varmış gibi bir izleniminiz olduysa yanılıyorsunuz, 3 kameramız var. Yukarıda net çizimi de görebilirsiniz.

Bu fotoğraflar, bize ne yazıkki telefonların ön yüzünü göstermiyor. Fakat yine farklı bilgiler, 144Hz yineleme hızına sahip bir ekranın olacağından bahsediyor. Panelin LCD olması bekleniyor, bu nedenden ötürü parmak izi okuyucu güç tuşuna entegre edilecek.

Standart Mi 10T’nin SD865, Mi 10T Pro’nun ise SD865+’dan güç alması beklenmekte, bunun yanında standart Mi 10T’ye ait bir Geekbench skoru, telefonda 8GB RAM olduğunu doğruluyor.

5000mAh batarya ve hızlı şarj desteği de telefonlarda bulunuyor, fakat ikisi için de geçerli mi bilmiyorum. Zaten bu konuyla ilgili sızıntı falan da yok.

Son olarak ön tarafta, deliğin içinde 1 adet özçekim kamerası yer alacak.

Şimdi de kod adları Gauguin ve Gauguin Proolan iki cihazdan bahsedeceğiz, bunların isimleriyle ilgili bilgi yok. Mi 10T serisi gibi bunlar da küresel pazara gelecek ancak Çin’de 108MP ana kamerayla sunulacak telefonlar diğer pazarlara 64MP ana kamera ile gelecek. Mi 10T serisinde olduğu gibi, bu telefonlarda da arkada 3 kamera yer alacak.

Xiaomi’nin satış stratejisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10t_pro_handson_photos_leak_show_huge_108_mp_cam_the_phone_is_set_to_go_global-news-44949.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap