İlginizi Çekebilir

Windows 10 Ekim Güncellemesinin Dağıtımı Durduruldu!

img-0063e-1

Microsoft tarafından geliştirilen ve 2 Ekin’de yayımlanan Windows 10 October update, önemli sorunların ortaya çıkması sebebiyle yayından kaldırıldı.

Microsoft’un 2 Ekim’de yayımladığı October update, önceden anlaşılmayan bir sorun nedeniyle yayından kaldırıldı. Peki güncelleme, ne olduda iptal edildi?

Güncelleme sırasında kullanıcı verileri kayboluyor!

Kullanıcıların Microsoft’a bulundukları ilk şikayet, dosya, resim ve belgelerin güncelleme sonrası ortadan kaybolması ve eski sürüme dönülmesine rağmen geri dönmemesi yani kalıcı olarak silinmesi oldu. Sorunu yaşayan kullanıcılar Microsoft’a tepki gösterdi.

Kaynak kullanımında aşırı artış!

Yeni güncellemeyle birlikte işlemci kullanımındada önemli bir artış oldu. Bu sebepten ötürü dizüstü bilgisayarların şarjı çok hızlı tükenmeye başladı. Üstelik yüksek donanımlı cihazlar bile bu sorundan etkilenerek kasmaya başladı.

Microsoft, ilk açıklamasında kullanıcılara güncellemeyi yapmamalarını söyledi. Bugün yapılan bir açıklamada ise güncellemenin dağıtımının durdurulduğu bildirildi. Bu sorun sebebiyle 9 Ekim’de dağıtılacak Windows 10 1809 güncellemesinin yayın tarihi, belirsiz bir tarihe ertelenmiş oldu.

Açıkçası ben, güncellemeyi Eylül’ün başında yüklemiştim ve her hangi bir verim kaybolmamıştı. Muhtemelen bu sorun, dağıtımdan 2 gün önce yayımlanan derlemede ortaya çıktı ve fark edilemediği için bu problemler ortaya çıktı. Kaynak kullanımı sorununda Intel sürücüleriyle oluşan uyumsuzluk sorunundan olduğu tahmin ediliyor. Microsoft, 2 sorunuda çözerek güncellemeyi tekrar kullanıma sunacak.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap