İlginizi Çekebilir

Twitter, 2 Yeni Özelliğini Test Ediyor!

twitter

Popüler kullanıcılarını kaybeden Twitter, yinede yeni bir şeyler çıkartmaktan geri duymuyor.

Twitter’ın eklediği özelliklerden biri ileti işleme. Ne işe yaradığını anlamadım ancak, aşağıya ekran görüntülerini ekliyorum:

twitter-yeni-ozellik

twitter-yeni-ozellik

Twitter’ın platform için test ettiği bir diğer özellik ise kullanıcının anlık durum bilgisi. Bu özellik, sizin profil üstünüzde çevrimiçi olup olmadığınızı yeşil bir tik ile gösterecek. Yani Twitter’da olup olmadığınız bu sayede takipçileriniz tarafından anlaşılabilecek.

Yeşil tik özelliğinin isteye bağlı olacağını düşünüyoruz, çünkü bazı kullanıcılar bu özelliği takip edilmek istememe vb. durumlar yüzünden kullanmak istemeyeceklerdir. Ayrıca bu, bazı kişilere göre bir gizlilik ihlali olacaktır.

Durum bilgisinin nasıl çalışacağından kısaca bahsedecek olursam, sizin kullanıcı profil resminizin bulunduğu bir bölgede görünecek yeşil bir noktayla anlaşılabilecek. Twitter’a girdiğinizde aktif olacak ve çıktığınızda tekrar pasif olacak.

Sizce bu özellik ne kadar gerekli?

KAYNAK: https://www.phonearena.com/news/Twitter-is-testing-threaded-messages-and-a-status-indicator_id108395

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap