İlginizi Çekebilir

Türkçe Google Asistan İOS’a Geldi!

istant

Mayıs ayında Türkçe desteği açıklanan, Ekim ayında bir kısım kullanıcıya ulaşan, Aralık ayında ise tüm Android kullanıcıları için Türkçe olan Google Asistan, nihayet İOS cihazlarada gelmeye başladı.

Google Asistan neler yapabiliyor?

Alarm kurma, hatırlatıcı oluşturma, E-posta görüntüleme, maç sonuçları; şiir, fıkra okuma, espri yapma, WhatsAPP’tan mesaj gönderme; yazarlar, edebi eserler, diziler ve filmler hakkında bilgi alma gibi onlarca işlemi gerçekleştirebilen Google Asistan, bir çok konuda Siri’den oldukça iyi. İnceleme yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazı
UNUTTUKLARIMIZ DIŞINDA, Google Asistan İncelemesi!

Türkçe Google Asistan’ı nasıl kullanırım?

İOS için Türkçe dil seçeneği sunulmasına rağmen uygulamayı şuanda Türkiye’de kullanamıyorsunuz. İlerleyen haftalarda Türkiye’de açılacak olan Google Asistant uygulamasını kullanabilmek için, öncelikle dil ve bölgeyi İngilizce/ABD yapmanız, ardından bu ülkede geçerli bir Apple kimliği oluşturmanız gerekli. Bu işlemlerden sonra uygulamayı Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Eğer bu kadar uğraşamam diyorsanız, Google Asistan’ın ay sonuna kadar İOS içinde tamamen kullanıma açılacağını ve Türkiye’de yüklenebilir olacağını belirtelim.

Bu arada, ses ve kullanım yönünden Android’deki Asistan’dan bir farkının olmadığını söyleyeyim. Sizde görüşlerinizi yorumlardan belirtebilirsiniz.

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap

Yorumlar (7)

  1. Siri’ye göre çok daha gelişmiş. Bu randevu alma olayını vs. hallederlerse gerçekten güzel olur.

  2. ios’ta Siri varken kim Google Asistan kullanır ki? Siri’nin bile ilk çıktığı zaman kurcalanıp sonra yüzüne bakılmamışken, ios tarafında Google’ın pek şansı olduğunu düşünmüyorum.

  3. android kullancısı olarak çok sevindim bu haber

  4. 2 sene önce

    Henüz kullanmadım ama haberdar değildim. Google Asistan iOS sürümünü kullanacağım.Teşekkürler…

  5. Hızla gelişen teknolije yetişmekte zorlanıyorum. Ios eksiklikleri giderilmeye devam ediyor. Paylaşım güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir