TELEFONU SIFIRLAMADAN KİLİT ŞİFRENİZİ SIFIRLAYIN!

Telefonu sıfırlamadan şifrenizi nasıl kurtaracağınızı anlatıyoruz!

20180210_170520

Bir çoğumuz telefonunun şifresini unutabiliyor ve bu yüzden telefonunu sıfılamak rrunda kalıyor. Bunun sonucundada bir çok içeriğini kaybetmek zorunda kalıyor.

Eğer Samsung kullanıcısı iseniz, size anlatacağımız yöntem ile kilit anahtarınızı hiç bir veri kaybetmeden sıfırlayabilirsiniz.

Bunun için telefonunuzun Samsung hesabınıza bağlı olması gerekiyor. Şimdi ise yapacaklarımıza geçelim.

İlkönce Buradan, Samsung hesabınıza oturum açın.

Recapcha doğrulamasını yapıp oturum açtıktan sonra sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak. Buradan, “Telefonumu bul” seçeneğine tıklayın.

Daha sonra sizi tekrar giriş yapmanızı isteyen bir ekran karşılayacak. Giriş yap tuşuna basın ve çıkan sözleşmeyi onaylayın.

Daha sonra sol üst kısımda her hangi bir cihazınız işaretli olarak görünür. İşlem yapmak istediğiniz cihaz buysa dokunmayın, değilse basıp cihazınızı seçin.

Yukarıdaki ekranda gördüğünüz gibi eğer konum servislerimiz açıksa seçtiğimiz cihazın konumu gösteriliyor. Bizim işimiz sağ tarafta. Diğer seçenekleri görmek için oradaki

“daha” tuşuna basın.

Yukarıda gördüğünüz gibi Google Türkçesiyle My cihazımın kilidini seçeneğine tıklıyoruz. Türkiye Türkçesiyle kilidimi sıfırla anlamına geliyor.

Yukarıda gördüğünüz ekranda bu işlemi yaptığınızda güvenlik ayarlarınızın sıfırlanacağı bildiriliyor. Onaylamak için yazma alanına Samsung hesabınızın şifresini girin ve “Un Lock”, (sağ ta1raftaki tuş)’a basın.

Verilerinizi kaybetmeden ekran kilidinizi açmak bu kadar basit. Başka içeriğimizde görüşmek üzere!

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap