İlginizi Çekebilir

Sony Xperia XZ3 Duyuruldu!

875d9fbda0d2d00c3ea8c0f35827c389ef09ccab

Uzun süredir sızıntılara konu olan Xperia XZ3 modeli, IFA 2018 etkinliği kapsamında duyuruldu. Cihaz kamerasıyla dikkat çekiyor.

Xperia XZ3 Özellikler!

Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alan cihaz 4GB RAM ve 512GB’ye kadar artırılabilir 64GB dahili hafızaya sahip. 6-inch boyutunda OLED ekrana ve QHD+ çözünürlüğe sahip cihazda, Sony’in TV’lerindede kullandığı görüntü işleme teknolojisi eşlik ediyor.

Kamera

XZ2 modelinde bulunan 19MP F/2.0 değerindeki kameranın çözünürlüğü değişmedi, fakat diyafram değeri F/1.8’e yükseltildi. Bu sayede gece çekimleri daha iyi yapılabilecek. Ön kamerada ise 13MP’lik bir sensör bizi karşılıyor. 960FPS ve 4K HDR çekim modları ise cihazda halen bulunuyor.

Xperia XZ3’te kablosuz şarj teknolojisi bulunuyor. Malzeme kaliteside geliştirilen cihaz, 7000 serisi alüminyum ile korunuyor. 3330MAH bataryaya sahip cihazın ön ve arkası Corning Gorilla Glas 5 teknolojisiyle korunacak.

Ses konusunda da iddialı olan Xperia XZ3, S-Force Surround teknolojisini bir önceki modellere oranla geliştirmiş. Artık bass ve tiz sesleri daha kaliteli duyulacak.

Xperia XZ3’ün fiyatı 900USD olarak belirlendi. Cihaz, Eylül ayının sonlarına doğru satışa çıkacak. Türkiye’de bu cihazı görebileceğimizi sanmıyorum.

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap