İlginizi Çekebilir
Judgment duyuruldu!

Sony Xperia 5 II FCC’den Sertifika Aldı!

xperia 5 ıı

Sony’nin neredeyse hiçbir yeri olmadığı akıllı telefon pazarında sınırlı pazarda satış yaparak bir şeyler yapmayı hedeflediğini görüyoruz. Bu yazımızda da Xperia 5 II konuk, telefon ilgili bazı özellikler ortaya çıkmıştı. Hatta cihazın bir USB-C portu üzerinden şarj olacağını ve pilinin de 4000mAh değerinde geleceğini de zaten biliyorduk.

Sony Xperia 5 II, 18 W'lık bir şarj cihazıyla gelecek, FCC belgeleri gösteriyor

FCC sertifikasına göre Sony Xperia 5 II, Sony’nin UCH32 şarj adaptörüyle kutudan çıkacak. Bu adaptör 18W’a kadar hızlı şarj desteği sunuyor ancak 21W’a kadar da destekliyormuş. Fakat testlerde, 18W ile 21W şarj hızı arasında çok yüksek bir farka neden olmuyor, yani buraya takılmanın mantığı yok.

Xperia 1 II ile 5 II, aynı pil kapasitesine sahip. Telefon standart şarj adaptörü ile doldurulduğunda 0’dan 100’e 1 saat 51 dakikada çıktı, 30 dakikanın sonunda ise pilin %46 doluluğa ulaştığı görüldü.

Sony Xperia 5 II, 18 W'lık bir şarj cihazıyla gelecek, FCC belgeleri gösteriyor

Aksesuar listesinde biri kablolu (STH40D) ve biri Bluetooth (STH82D) olmak üzere iki kulaklık bulunuyor, fakat bunların test amaçlı olduğunu ve kutudan çıkacak kulaklığın farklı v kablolu olacağını hatırlatalım. Telefonda 3.5mm jak girişi de yer alıyor, yani uyumlu kulaklıklarınızı da takmanız mümkün olacak.

Sony Xperia 5 II, 17 Eylül’de duyurulacak. 6.1 inçlik 120Hz OLED ekrana sahip cihaz Qualcomm Snapdragon 865 işlemciden güç alacak ayrıca kameraları da Xperia 1 II ile aynı, üçlü kamera kurulumu göreceğiz.

Sony akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/the_sony_xperia_5_ii_will_come_with_an_18_w_charger_fcc_docs_reveal-news-45153.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap