Samsung Pay Card, İngiltere’de Kullanıma Sunuldu!

s-pay-card

Çok merak ediyorum, acaba nasıl bir deneyim sunar dediğimiz bir sürü şey var, işte onlardan biri bu Samsung Pay. Ama ülkemizde kullanamıyoruz. Samsung, Pay’da her kullandığınızda bilgileri değişebilen, fiziksel kredi veya banka kartının aksine tamamen sanal olan Pay Card’ını Birleşik Krallık’ta kullanıma açtı.

Samsung Pay Card için birden çok Visa veya Mastercard logolu kartlar eklenebiliyor. Üstelik Samsung Pay’ı desteklemeyen bankalarla bile kullanılabiliyor.

 

Diyelim ki fiziksel bir noktada ödeme yapacaksınız, kasaya yaklaştığınızda hangi kartı kullanmak istediğinizi seçebilir, yanlış bir seçim yaptığınızı fark ederseniz, ödeme alınacak kartı değiştirip ödemeyi diğer kartınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca gelişmiş zaman çizelgesi görünümü, tüm kartlarınıza ve harcamalarınıza tek yerden bakış atmanızı sağlar.

Samsung Pay Card, yurtdışına seyahat ettiğinizde bulunduğunuz ülkenin para birimine dönüştürme yapabiliyor, bu özellik Mastercard tarafından sağlandığı için dünyanın her yerinde sorunsuz harcama yapabilirsiniz.

Bu yılın sonuna kadar İngiltere’de yaşayan ve bu hizmeti kullanmaya başlayan tüketiciler, samsung.com üzerinden yaptıkları alışveriş tutarının %5’ini geri alabilecek. Güzel bir kampanya gibi.

Şirketin yayımladığı videoya aşağdıan bakabilirsiniz.

Son olarak bu kartın, Samsung Pay’ı desteklemeyen bir banka hesabı kullanan kullanıcılar için oldukça iyi olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu hizmet, İngiltere’deki tüm Mastercard ve Visa kartlarla çalışıyor.

Üstelik bu sanal kartı Samsung akıllı saatinizde de kullanııp, ödeme yapabiliyorsunuz.

Açıkçası Türkiye’ye gelse bu hizmet, Rekabet Kurumu’nun gazabına uğrardı. Ama ben yine de Apple Pay, Samsung Pay gibi hizmetlerin Türkiye’ye gelmesi ve rekabet ortamını büyütmesini isterdim. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_pay_card_is_now_available_in_the_uk_supports_all_major_debit_and_credit_cards-news-44795.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap