Samsung, Kadına ve çocuğa şiddet içeren filmlere ve dizilere sponsor olmayacak!

samsung

Teknoloji geliştikçe, her şey basitleşmeye, değişmeye başladı. Mesela eskiden (akıllı telefonlar yokken) bütün akrabalarımızı ziyaret eder, onlarla sohbet eder, iyi vakit geçirirdik. Akıllı telefonlar yaygınlaşmaya başlayınca, sevdiklerimizin yanına gitmez olduk. Çünkü, artık tek tık, görüntülü konuşmamızı sağlıyor.
Bu durum Televizyonda yayınlanan film ve diziler için de geçerli. Birbirinden özgü diziler ve filmler, televizyonda yayınlanırdı önceden. Her dizinin, her filmin konusu farklıydı. Şiddet bu kadar ön plana atılmıyordu.
Günümüzde ise, Teknolojinin gelişmesi, insanların akıllarını yitirmelerine sebep veriyor. Başkası yapsa kınayacağımız hareketleri kendimiz yapar, izler olduk.
Mesela kaçımız normal bir insan gibi kalabildik? Sorulması gereken sorulardan birisi.
Günümüzde film ve dizilerin sponsorluk anlaşmaları da Samsung sayesinde değişmek üzere.

Artık, Filmlerin ve dizilerin çoğunluğu kadına ve çocuğa şiddete yönelik olduğundan (Ülkemizde sen anlat kara deniz diye bir gerçek var) Samsung, sponsorluk prosedürlerini güncellemek zorunda kaldı.
Samsung, 19 Eylül 2019’da yayımlamış olduğu yazıda, Artık kadına ve çocuğa şiddete yönelik film ve dizilere sponsor olmayacağını duyurdu.
Diğer firmaları da bu duyarlılığa davet eden samsung’un duyuru yazısı ise şöyle.
Samsung Electronics Türkiye’nin televizyon reklam gücüyle kadın ve çocuğa karşı işlenen fiziksel ve psikolojik şiddetin normalleştirilmesine ortak olmayacağız. Samsung Electronics Türkiye olarak reklam veren diğer tüm kurum ve kuruluşları da bu hareketimize katılmaya davet ediyoruz.”
Açıkçası, bu druma ne kadar sevinsem de, hiçbir şeyin bir daha eskisi gibi olmayacağını biliyorum. Sadece Samsung yetmez, tüm firmalar ve biz de sesimizi çıkartmalıyız. Umarım bir gün hayalini kurduğumuz, Çocukların ve kadınların şiddet görmediği, Ölmediği, tertemiz bir dünya bizi bekliyordur.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap