İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A7 (2018) İçin Android 10, Hindistan’da Kullanıma Sunuldu!

galaxy a7 2018

Yaklaşık 2 ay önce Samsung’un Galaxy A7 (2018) için Android 10 üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Görünüşe göre çalışmalar tamamlandı ve şirket One UI 2.0’ı da içeren Android 10 güncellemesini Hindistan’da kullanıma sundu.

Samsung, kısa süre önce Android 10 güncellemesini bazı Galaxy A ve Galaxy M serisi cihazlar için yayımlamıştı.

Galaxy A7 (2018) için yayımlanan Android 10 güncellemesi, A750FXXU4CTBC yazılım sürümü numarasını taşıyor ve 1336.49MB’lik (yaklaşık 1,36GB) bir boyuta sahip.

Bu güncelleme ile birlikte cihaza One UI 2.0 arayüzü ve Android Mart 2020 güvenlik yaması da geliyor. Bunun yanında cihaza geliştirilmiş karanlık modu ve diğer çeşitli özellikler de ekleniyor.

Karanlık mod için uyumlu duvar kâğıtları, koyu takvim ve koyu vidget’lar geliştirilen unsurlardan. Ayarlanmış simgeler, yumuşak animasyonlar, Google kullanıcı arayüzü gezinme hareketleri, geliştirilmiş tek el modu, stok uygulamalara yeni veya geliştirilmiş özellikler ve kullanıcı arayüzü geliştirmeleri, güncelleme ile öne çıkan yenilikler.

Güncelleme henüz ülkemize sunulmadı ancak sunulması durumunda güncellemeyle ilgili bir bildirim almanız gerekiyor. Eğer bildirim gelmezse veya kontrol etmek isterseniz, ayarlar > yazılım güncelleştirme > güncellemeleri denetle adımlarını izleyerek cihazınız için kontrol yapabilmeniz mümkün.

Samsung, güncelleme konusunda eskiden bayağa sıkıntılı bir firmaydı. Orta seviye cihazlar çoğu zaman güncelleme almıyor, alanlarda çok geç alıyordu. Güvenlik yamaları da yayımlanma tarihine göre güncel olmuyordu. Android’de güncellemeler neden yavaş başlıklı yazımızda bunu 2 sene önce dile getirmiştik. Samsung, güncelleme işini son 3 – 4 yılda daha çok önemsemeye başladı. Bunu amiral gemi cihhazları için erkenden yayımladığı güncellemelerden anlayabiliyorsunuz.

Samsung’un güncelleme politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.