Samsung, Galaxy A51 ve A71 İçin Hindistan’da Özel Bir Mod Yayımladı!

Galaxy a51

Gizlilik endişesi hepimizde olan bir şey. Telefonumuzda çektiğimiz fotorafların ve videoların, gönderdiğimiz postaların ve hatta kullandığımız uygulamaların bile başkaları tarafından görülmesini istemeyiz. Şirketler de bu konuya son zamanlarda büyük önem veriyorlar. Mesela Samsung, Güvenli Klasör uygulamasıyla istediğiniz dosyaları parolayla korumanızı sağlıyor.

İşte Hindistan’daki Galaxy A modellerine sunulan AltZLife modu da bu özelliğe benziyor.

Böyle bir özelliği sunmaya Samsung’u, ülkedeki tüketicilerin gizlilik endişesi itti. Samsung, AltZLife özelliğiyle ülkedeki kullanıcıların taleplerini karşılamayı amaçlıyor.

Samsung, Galaxy A71 ve A51 kullanıcıları için Hindistan'da özel bir mod olan AltZLife'ı tanıttı

Şuan bu hizmeti, Galaxy A51 ve A71 telefonlarını kullanan tüketiciler deneyimleyebiliyor. Güç tuşuna iki kez basarak normal ve özel mod arasında (AltZLife) geçiş yapabilirsiniz. Yapay zeka tarafından desteklenen algoritma, hangi içeriklerin gGüvenli Klasör’ünüze taşınması gerektiği konusunda size akıllıca rehberlik ediyor.

Sohbet/uygulama hesapları, resimler ve uygulamalar gibi birçok şeyi AltZLife’a aktarmanız mümkün. AltZLife moduna geçtiğinizde, buraya aktardığınız içerikleri görebiliyorsunuz.

Samsung, AltZLife özelliğini içeren güncellemeyi dün itibariyle dağıtmaya başladı, kısa süre içerisinde Hindistan’daki tüm A51 ve A71 modelleri güncellemeyi alacaktır. Ayrıca Samsung’un yayımladığı blog gönderisinden anladığımız kadarıyla, özellik yalnızca Hindistan’daki kullanıcılar için kullanılabilir olacak ve global pazara sunulmayacak. En azından bir süre sonra sunulur diye tahmin ediyorum.

Bu özelliği nasıl buldunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_introduces_altzlife__a_private_mode_in_india_for_galaxy_a71_and_a51_users-news-44695.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap