Samsung da Bitcoin işine giriyor!


Son yılların popüler sanal para birimi Bitcoin, değeri ile yatırımcısını hop oturtup hop kaldırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde değerini 20.000 dolara kadar yükselten, daha sonra yaşadığı ani düşüş sonrasında 10.000 dolara kadar düşen Bitcoin için madenciler de farklı cihazlar ile üretim yapmak için çalışmalara devam ediyor. Piyasada bulunan birçok farklı madenci makinesine ise bugün Samsung tarafından bir yenisinin ekleneceği ortaya çıktı. Ocak ayı sonunda üretime hazır hale gelmesi beklenen Samsung’un Bitcoin madencisinin önümüzdeki aylarda satışa sunulması bekleniyor.
Bitcoin nedir?
Tamamen anonimite üzerine kurulu olan Bitcoin’in çalışma mantığı oldukça karmaşık, ancak özetlemek gerekirse, PC üzerindeki data’ların farklı yerlere CPU veya CPU kullanılarak taşınması ve şifrelerinin çözülmesi yöntemi ile birlikte Bitcoin üretimi yapılabiliyor. Eskiden Bitcoin’ler genellikle CPU üzerinden oluşturulurken, son yıllarda GPU’ların gelişmesi ile birlikte bu işlem çok daha hızlı bir şekilde GPU üzerinden yapılır hale geldi. Hatta ve hatta birçok GPU madencilik ürünleri de piyasaya sürüldü. 400 dolardan 5.000 dolara kadar yükselen fiyatlar ile çeşitli Bitcoin Madenci Üniteleri satın alınabiliyor.

TECHNOLABS

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap