İlginizi Çekebilir

Redmi Note 10 Pro, Snapdragon 750G İşlemci İle Gelecek!

redmi note 10

Xiaomi’nin özellikle Redmi  Note 7 ile patlama yaptığı Redmi telefonları, ününü hala devam ettiriyor. Şirket de bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak için sürekli çalışıyor, işte bu çalışmanın yeni ürünü, hatta ürünleri Redmi Note 10 serisi olacak.

Bir süredir, bu yeni telefonlar ile ilgili bilgiler ortalıkta dolaşıyor. Hatta yine bir süre önce Redmi Note 10’un render görüntüleri ortaya çıkmıştı ve bu görüntülerden telefonun tasarımı ile ilgili fikir sahibi olmuştuk. Bugün ise Pro modelinden önemli bir haberle, seriyle ilgili yeni detaylarla karşınızdayız.

Çinli bir kaynak olan tipster Dijital Sohbet İstasyonu, bize özelliklerle ilgili yeni ayrıntılar veriyor, ama dilerseniz önce adamların paylaştığı Weibo gönderisine, sonra özelliklere bakalım.

Dijital Sohbet İstasyonu Weibo yayını

Redmi Note 10’un bir nevi amiral gemisi modeli olacak telefonu, (muhtemelen adı Note 10 Pro) bu kaynağın iddiasına göre Qualcomm’un yeni orta seviye işlemcisi Snapdragon 750G’den güç alacak. Yine bir iddia, telefonun arka ana kamerası 108MP olacak. Seriye ait diğer telefon olan düz Redmi Note 10’a baktığımızda ise daha düşük bir işlemci olan MediaTek Dimensity 720 ve yine daha “küçük ve mütevazı” olan 48MP arkadaki ana kamerayı görmekteyiz. Daha önce, işlemci frekansından dolayı Snapdragon 765G yorumunda bulunduğumuz bir model vardı, fakat sanıyoruz o başka bir Redmi modeli olacak.

İddia Edilen Redmi Note 10 tasarımı

*İddia edilen Redmi Note 10 tasarımı

Bu sızıntıdan gelen diğer bilgiler, 2 telefonun da 4800mAh bataryadan besleneceğini, ayrıca 33W hızlı şarj adaptörüyle kutularından çıkacaklarını söylüyor. Ek olarak, 2 telefonda da tahmin edeceğiniz üzere LCD panel kullanılacak ve ekranın üst tarafında, özçekim kamerası için küçük bir delik yer alacak.

Serinin abi modeli olan Redmi Note 10 Pro, belirtilene göre M2007J17C model numarasını taşıyacak. Telefonda dediğimiz gibi 108MP kamera var, fakat kendisi Mi 10T’den esinlenebilir.

Redmi telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/topend_redmi_note_10_to_come_with_108mp_camera_and_snapdragon_750g-news-45739.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap