Realme Narzo 10’un İşlemcisi Onaylandı!

narzo 10 temsili

Ülkemizde de çeşitli ürünleriyle satış yapan Realme’nin uzun süredir Narzo 10 modeli üzerinde çalıştığını biliyoruz. Firma, 11 Mayıs’ta cihazın tanıtımını yapacak ve bu tarih gelmeden cihazın çeşitli özelliklerini açıkladı.

Daha önce duyurulan özelliklere bakacak olursak, bu akıllı telefon bizi 6.5 inçlik, su damlası çentikli bir ekranla karşılayacak. Cihazın arka tarafında 48MP ana kamera içeren dörtlü kamera kurulumu ve parmak izi okuyucu göreceğiz. Bir de 500mAh’lik bir pile sahip olduğunu biliyoruz.

Şimdi ise Realme, Narzo 10 modelinin Mediatek Helio G80 işlemciyle güçlendirildiğini doğruladı. Lansman öncesinde bir önemli bilgiyi daha bu sayede öğrenmiş olduk.

Realme Narzo 10’un, yenilenmiş bir Realme 6İ olduğu söyleniyor. Bu doğruysa cihazın ekranı HD + çözünürlükte olacak ve arkadaki ana kameranın yanında 8MP ultra geniş açı, 2MP Makro kamera ve 2MP derinlik sensörü göreceğiz. Ön kamera ise 16MP olacak.

Cihaz, Android 10 tabanlı Realme UI arayüzüyle kutudan çıkacak ve 18W hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Bu akıllı telefonun yanında Realme, bir de onun küçük kardeşi olacak Realme Narzo 10A modelinin tanıtımını yapacak. Narzo 10A’nın ise üçlü arka kamera kurulumu ile geleceği onaylandı.

Narzo 10A, Mediatek Helio G70 işlemciyle gelecek ve 6.5 inçlik ekranı bünyesinde barındıracak. Bu cihazda Realme C3 modelinin kamera kurulumuna benzer bir kamera kurulumu yer alacak.

Realme C3’ün kameraları neydi derseniz, arka tarafta 12MP ana kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik sensörü içerdiğini söylemiş olalım. Önünde ise 5MP bir kamera yer alıyordu.

Bu cihazda Realme UI arayüzüyle kutudan çıkacak ve micro USB ile şarj olan 5000mAh bir pil içerecek. Bu telefon, 10W’a kadar hızlı şarj olabilecek.

Realme Narzo 10 ve 10A modellerinin tüm teknik özellikleri ve fiyatını Pazartesi günü öğrenmiş olacağız. Siz bu telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/realme_narzo_10_specs_processor_helio_g80-news-43115.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap