Rapor: Samsung 2020 Yılında Katlanabilir Akıllı Telefon Pazarının %80’ine Egemen Olacak!

galaxy fold satışa çıkıyor

Samsung, 2019 yılında duyurduğu ilk  katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold ile büyük ses getirmiş, daha sonra cihazla ilgili çeşitli problemler gündeme gelince ürünler Samsung tarafından toplatılmıştı. Yenilenen Galaxy Fold Eylül 2019’da satışa çıkarken Samsung, bu segmentte daha uygun fiyatlı Galaxy Z  Flip’i Şubat ayında düzenlediği Unpacked etkinliğinde, amiral gemisi Galaxy Z Fold 2’yi ise geçtiğimiz haftalarda düzenlediği etkinlikte duyurdu.

Katlanabilir akıllı telefonlar yavaş yavaş birçok tüketici tarafından tercih ediliyor. Şu anki durum gösteriyor ki Samsung, 2021 yılında katlanabilir telefon pazarının lokomotifi konumunda olacak.

Yukarıda yazdığımız gibi Kore’li teknoloji devi Galaxy Z Fold 2 ve Z Flip gibi telefonlarla önde gelen katlanabilir telefon üreticisi oldu ve bu hakimiyet, önümüzdeki yıl genişleyerek devam edecek.

Rapor: Samsung, bu yıl katlanabilir akıllı telefon pazarının% 80'ini kontrol edecek

Display Supply Chain Consultants’in (DSCC) aktardığı bilgiler, Samsung’un katlanabilir akıllı telefon pazarındaki payının önümüzzdeki 12 ay içinde %80’i geçeceği ve toplam sevkıyat adetinin 4 milyon ve üzerinde olacağını öngörüyor. Şu an bu alanda Samsung ile rekabet eden 2 üretici var, Huawei ve Motorola. Huawei zaten şu anda lisansının bitmesi ile oluşan sorunlarla boğuşuyor, Motorola ise Samsung kadar güçlü üretim ağına sahip değil. Ayrıca şirketin yeni Razr 5G katlanabilir cihazının satış rakamlarından pek memnun olmadığı biliniyor. Surface Duo ise sadece ABD’de satılıyor, yaani Microsoft da bu durumda Samsung’a rakip olamaz.

Rapor: Samsung, bu yıl katlanabilir akıllı telefon pazarının% 80'ini kontrol edecek

Tahminlere göre Samsung’un yıl başında duyurduğu Galaxy Z Flip, 2020’nin en çok satan katlanabilir telefonu olacak. Onu, yine bir Samsung ürünü olan Galaxy Z Fold 2 ve Motorola Razr 5G takip edecek.

Z Fold 2, şu an da üstündeki ilgiyle dikkat çekiyor. Samsung, katlanabilir cihaz pazarında uzun süre konuşulacak ve yeri değişmeyecek bir üretici olacak.

Katlanabilir akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/report_samsung_to_control_80_of_the_foldable_smartphone_market_this_year-news-45312.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap