İlginizi Çekebilir

Poco X3’ün Hindistan Versiyonu 8GB RAM’e Sahip Olacak!

poco x3 nfc

Çin’li üreticilerin başlattığı, daha sonra Samsung gibi üreticilerin de dahil olduğu telefonlarda farklı RAM seçenekleri sunma adeti, benim her zaman eleştirdiğim bir konu olmuştu. Bildiğiniz gibi Xiaomi, düzenlediği bir lansmanda global adı Poco X3 NFC olan akıllı telefonunu duyurmuştu. Şimdi bu telefonun Hindisan versiyonu ortaya çıktı ve NFC takısı içermeyecek, 8GB RAM’e sahip olacak.

22 Eylül’de ülkede piyasaya çıkacak Poco X3, Google Play Console’da kendini gösterdi. Sonunda NFC takısı yer almıyor ancak bu telefondan, NFC özelliği çıkarılmayacak, en azından öyle umuyoruz.

“karna” kod adına sahip Hindistan’a özel Poco X3, global sürüm gibi Snapdragon 732 işlemciden güç alacak. Google Play Console, telefonda Snapdragon 730 işlemci kullanıldığını söylüyor, fakat Geekbench’teki telefonun X3 NFC ile aynı puanı alması, Google’ın yanlışını  ortadan kaldırıyor. Tabii SD732,, 730’un hız aşırtmalı versiyonu olduğu için Play Console gibi bazı sertifikasyon ve test süreçleri, bunu SD730 olarak tanımlıyor, bu da gayet normal.

Poco X3'ün Hindistan versiyonu, 8 GB RAM'e sahip, 22 Eylül'de piyasaya sürülmesi bekleniyor

Bırada gördüğümüz, 8GB RAM seçeneği. Global üründe 8GB RAM’li konfigürasyon yoktu. Leakster Debayan Roy, global versiyondaki 5160mAh bataryanın da büyüyeceğini söylüyor.

Bunun dışında diğer teknik özelliklerin aynı kalması bekleniyor.

Telefonun fiyatı ise 19000 INR ile 20000 İNR arasında olacak, bu fiyat, selefi X2’nin Hindistan’daki fiyatı ile aynı. Ayrıca çevrildiğinde global Poco X3’ün fiyatına karşılık geliyor, yani gerçek olma ihtimali yüksek.

Hatta Poco X2, 6GB RAM ile gelmişti, aynı fiyata Hint’li tüketiciler 8GB RAM’e sahip bu telefonu alabilecek.

Poco X3 NFC’nin küresel versiyonu AliExpress üzerinden satılıyor ve 30 dakika içnde 10000 adet siparişi geride bıraktı. Hindistan versiyonu ise muhtemelen Hint’li bir perakendeci aracılığıyla satılacak, fakat net bir bilgi yok.

https://www.gsmarena.com/indian_version_of_poco_x3_surfaces_with_8_gb_of_ram_launch_expected_on_september_22-news-45316.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap