İlginizi Çekebilir

Pixel 5 5G Yeniden Göründü!

pixel 4a

Google’ın Ekim ayında detaylarını paylaşması beklenen Pixel 5 5G, Aİ Benchmark’ta karşımıza çıktı. Buradan bir kez daha anlaşılıyorki Google, yeni telefonlarında amiral gemisi işlemci kullanmaktan gerçekten vazgeçecek.

Şirket, Pixel 4A ile birlikte Pixel 5 için çok dan et olmayan bilgiler paylaşmıştı, fakat öncesinde telefonun özellikleriyle ilgili çeşitli bilgiler öğrenmiştik. Bu bilgilerden biri telefonun işlemcisiydi, Snapdragon 765G.

Tabi bu iddiaları duyduğumuzda çok şaşırdık, Google neden amiral gemi işlemcisi kullanmayacak diye, ama şimdi, bunun doğrulandığını üzülerek bildirmek istiyorum.

Pixel 5’in özelliklerinden bahsedecek olursak, telefonda 8GB RAM bulunacak ve henüz kullanıma sunulmayan Android 11 işletim sistemiyle gelecek.  Geçmişteki sızıntılar, Pixel 5’in ters kablosuz şarj özelliğiyle sunulacağını söylüyor, telefonun fiyatı ise 700USD civarında olacak.

Geçmişte yazdığımız haberlerde de belirtmiştik, Google, “bramble” kod adlı Pixel 5XL üzerinde de çalışıyor.

Pixel 5 serisi delikli ekrana sahip olacak, arkada da çift kamera kurulumu göreceğiz.

Google Pixel 5, Snapdragon 765G ile AI Benchmark'ta görüldü

Pixel 5 ve 4a 5G, ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Almanya, Japonya, Tayvan ve Avustralya’da satışa sunulacak. Google, yazının başında da dediğim gibi önümüzdeki aylarda telefonlarla ilgili daha fazla bilgiyi bizlerle paylaşacak, ancak buna gerek kalmayacak çünkü çok sayıda sızıntıyla karşılaşacağımızı tahmin ediyorum.

Aİ Benchmark, SD765G’yi doğruluyor, bu bir amiral gemisi için gerçekten üzücü. Umarız Google, Pixel 5XL’de vs. amiral gemi sınıfında bir işlemci kullanır.

Tabi bu işlemciye sahip bir telefonun 700USD olmasına hiç girmiyorum.

https://www.gsmarena.com/google_pixel_5_spotted_on_ai_benchmark_with_snapdragon_765g_-news-44692.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bence güzel telefon inceleme videosu izleyecem simdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir