OnePlus 8T’nin O Özellikleri Onaylandı!

oneplus 8t temsili

OnePlus’ın yeni amiral gemisi olacak 8T akıllı telefonuyla ilgili birçok şey biliyoruz fakat bu özelliklerin çoğu resmiyet kazanmadı. Elbetteki önemli özellikleri lansmanda resmi olarak dinleyeceğiz fakat sertifikalar bizim için çalışıyor.

Tabii şimdiki bilgiyi bir sertifika değil, OnePlus forumu bize veriyor.

OnePlus 8T, 14 Ekim’De resmi olarak duyurulacak ve 6,55 inçlik Full HD+ çözünürlüğünde, 120Hz bir ekrana sahip olacak. Daha önce telefonla ilgili gelen bilgiler bize 65W hızlı şarj desteğinden ve 4500mAh bataryadan söz ediyordu, şimdi bu bilgi, şirketin resmi forumunda bir gönderi ile teyit edildi.

OnePlus, 65W hızlı şarjına Warp Charge 65 adını vermiş ve şirket, bu şarj adaptörünün 15 dakikada bataryanın %58’ini, 39 dakikada ise tamamını doldurabileceğini belirtiyor.

OnePlus 8T, 65W hızlı şarj desteğiyle 4.500 mAh pil paketlediği onaylandı

Tabii telefon, bu hızlı şarjın sağlıklı olması için tek parça 4500mAh pil yerine çift hücreli 2x 2250mAh pil ile gelecek. Oppo Find x 2 Pro, Realme 7 Pro, Realme Narzo 20 Pro gibi diğer 65W hızlı şarj destekli telefonlar da çift hücreli pil kullanmıştı, o yüzden bu pek şaşırtıcı değil.

Üstelik OnePlus 8T’nin şarj adaptörü, USB-A yerine USB-C bağlantı noktasına sahip ve harici cihazları 45W’a kadar hızlı şarj edebiliyor, yani uyumlu dizüstü bilgisayarınız ve diğer uyumlu cihazları da bu adaptörle 45W’a kadar şarj edebilirsiniz. Ayrıca geriye dönümlü uyumluluk sayesinde eski OnePlus telefonlar da bu adaptörle şarj edilebiliyor.

Cihaz güvenliği için şirket, 8T akıllı telefonuna şifreleme çipi ve bir sıcaklık sensörü ekledi. Ayrıca yine aşırı ısınayı önlemek için telefonda bir ısı yayma sistemi de bulunuyor.

8T, piyasaya çıktığında şirketin en hızlı şarj eden akıllı telefonu olacak, çünkü OnePlus 8 Pro’da bile bu hızlı şarj desteği yok. OnePlus CEO’su Pete Lau, telefonda kablosuz şarj desteğinin yer almayacağını açıkladı, bunun nedeni de kablosuz şarj için gereken teknolojinin cihaz kalınlığını artırıp kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilecek olmasıymış.

OnePlus 8T’nin tanıtımına henüz 2 hafta var, o yüzden şirket, merakı zirvede tutmak için yeni detaylar paylaşabilir.

https://www.gsmarena.com/oneplus_8t_battery_size_charging_speed-news-45474.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap