Mobil Dünya Kongresi 2019’da, Hangi Üretici, Ne duyuracak?

mwc 19

Her sene ABD’de düzenlenen MWC (Mobil Dünya Kongresi) bu yıl 25 – 28 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Bir çok üretici yeni akıllı telefonlarını, aksesuarlarınıı ve teknolojilerini duyuracak. Bizde Techno Voice olarak, bu etkinlikte duyurulan her şeyi elimizden geldiğince size aktarmaya çalışacağız. Peki bu yıl, firmalardan neler bekliyoruz?

MWC 2019’dan Tüm Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz

Samsung

Samsung, geçmişte duyurduğu teknolojiler ve pazardaki liderliği sebebiyle MWC’ye katılan en büyük üretici olacak. Samsung etkinliği, 25 Şubat’ta gerçekleşecek.

Samsung, bu etkinlikten 5 gün önce, San Francisco’da Galaxy S10, S10 + ve Galaxy S10 E’yi duyuracak. Bu etkinlikte ise bazı kesimler Galaxy A50, A30 ve A10’ın duyurulmasını beklese de biz buna ihtimal vermiyoruz. Samsung, Bixby ile ilgili yeni duyurular gerçekleştirecek ve 5G ile ilgili çalışma/projelerinden bahsedecek. Belki geçen günlerde duyurulan Galaxy Tab S5 E’de bu etkinlikte karşımıza çıkabilir.

Nokia

HMD Global, 24 Şubat’ta bir etkinlik gerçekleştirecek ve bu etkinlikte 1 yıldan fazla süredir konuşulan Nokia 9 modelinin resmiyete kavuşacağı tahmin ediliyor. HMD Global’ın sosyal medyayı aktif kullanan şefi Juho Sarvikas, Nokia’nın MWC 19’da yer alacağını Twitter’dan açıklamıştı.

LG

Batmanın eşiğine gelmesine rağmen fiyat arttırmayı düşünen LG, 24 Şubat’ta etkinlik gerçekleştirecek. LG, G8 amiral gemisini bu etkinlikte duyuracak ancak cihazla ilgili neredeyse hiç bir şey bilmiyoruz. Şimdiye kadar edinilen bilgiler G8 Tinq’nın 6.1 inç LCD ekrana sahip olacağı, muhtemelen 2160×4665 (UHD+) ekran çözünürlüğüne sahip olacağı ve Qualcomm Snapdragon 845 işlemci barındıracağı yönünde. Elbetteki tüm detayları öğrenmek için Cumartesi’ye kadar beklememiz gerekiyor.

Huawei

Huawei etkinliği 24 Şubat’ta gerçekleşecek ve firma bu etkinlikte yeni 5G teknolojisi ürünlerini duyuracak. P30 ve P30 pro’nunda bu etkinlikte duyurulacağını düşünebilirsiniz fakat ne yazıkki bu cihazlar Mart ayının sonunda gerçekleşecek bir etkinlikte, Paris’te duyurulacak. Watch GT isinli akıllı saatinide geçtiğimiz aylarda duyuran Huawei’nin giyilebilir ürün gamında da duyuru yapacağını düşünmüyoruz.

Microsoft

Redmond merkezli teknoloji devi, Fira Barcelona Gran Via’da MWC 2019 katılımcılarının 25 – 28 Şubat tarihleri arasında ziyarete davet edileceği bir stant kuracak. Ayrıca firma, konferans öncesi bir basın toplantısı düzenleyecek ancak içeriği hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. Bazı insanların beklentileri, yeni bir Holo Lens veya 1. Nesil Holo Lens’in uygun fiyatlı bir versiyonunun duyurulmasıydı ancak umutlara kar yağdı diyebiliriz.

Sony

Sony etkinliği 25 Şubat’ta gerçekleşecek. Firma, basın etkinliğinde Xperia XZ4 amiral gemisini duyuracak ancak onun dışında orta seviye cihazlarda karşımıza çıkabilir. Çünkü Xperia K3, K3 Ultra ve L3 ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmıştı.

Ayrıca Xperia XZ3’ün devamı niteliğinde, 21/9 (uzun ekran) görüntü oranına sahip, çentiksiz ve cam tasarımlı bir akıllı telefonunda duyurusunun gerçekleşmesini bekliyoruz. Sony’nin ekran üzerinde konumlanan bir stereo hoparlör üzerinde çalışıldığı biliniyor fakat bu işe MWC’de duyuracağı cihazlarla atılır mı bunu etkinlik gününde öğreneceğiz.

Bu cihazlarla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı yazılar yarından itibaren yayımlanmaya başlanacak ve MWC 19 başlamadan tamamlanmış olacak. Sizde MWC 19’dan beklentilerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap