Middle Earth: Shadow of War’un İçerisindeki Mikro Ödemeler Kaldırılacak!

c505833696456bceb379bdef48b360c67cdfed6c.png

Mikro ödemeler (Oyun içi satın alımlar) çoğu zaman işe yarıyor olsa da, biz oyuncuların işine değil, yapımcıların işine yarıyor. İlk başta mobil oyun sektöründe görmeye başladığımız mikro ödemeler, son zamanlarda PC ve konsol oyunlarına da sıçramış durumda.
Peki nedir mikro ödemeler?
Mikro ödemeler yani İngilizce deyimi ile Micro Transactions, Multiplayer oyunlarda karşımıza çıkan kutuları almamıza yarayan bir özellik. Örneğin Battlefield 1 MP oynuyorsunuz ve nadir bulunan bir keskin nişancı tüfeğini almak istiyorsunuz. İşte bunun için Cebinizdeki parayı ortaya koymanız gerekiyor. Bir diğer deyişle, parası olmayan oyuncular o silah için 500 saat gömmüşken, cebinde parası olanlar silahı ya da her hangi bir eşyayı ücret karşılığında elde etmiş oluyor.
2017 Yılının son zamanlarında Tek oyunculu oyunlarda da görmeye başladığımız özellik bazı oyuncuların canını sıkmış durumda ki, yapımcılar oyunlarından bu özelliği kaldırmaya başladılar.
Middle Earth: Shadow of War’un yapımcısı Monolith Productions, bu gün yaptığı açıklamada oyundaki mikro ödemelerin yakında gelecek bir güncelleme ile kaldırılacağını duyurdu.
Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru çıkmış olan bu oyun beğenilmiş olsa da, bu özellik yüzünden bolca kötü eleştirilere maruz kalmıştı. Yapımcının bu yaklaşımı takdir edilesi bir davranış, ama keşke oyun çıktığında bu özellik oyunda bulunmamış olsaydı. Darısı EA, Ubisoft ve diğerlerinin başına.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap