Microsoft’un Telefonunuz Uygulamasındaki O Özellik, Artık Herkese Açık!

your phone

Microsoft, Windows 10 ile başarılı bir işletim sistemi yapmış olsa da Apple ekosistemine bir türlü yaklaşamamıştı. Çünkü Apple’da, bir Mac, bir iPad ve 1 iPhone, birbiriyle sürekli iletişim halinde olabiliyor. İşte Microsoft, Windows Phone ile başarılı olamadığı bu meselede yeni hedefini Samsung ve Android’ten yana seçti.

Bu ortaklık Galaxy S6 telefonlarla başlamıştı ve bugüne kadar genişleyerek geldi. Microsoft’un Telefonunuz uygulaması ise her geçen gün özellikle Samsung akıllı cihazlar ile daha da uyumlu çalışıyor.

Bu uygulamada bir süredir test ettiğimiz bir özellik de, Android telefonunuzdaki uygulamaları bilgisayarınızdan açabilmeydi.

Bu özellik Telefonunuz uygulamasının son sürümü ile dağıtılmaya başladı, yayılması ise 2 gün kadar sürecek.

Şimdi özelliğin nasıl çalıştığına bir bakalım. Bu özellik ile Android uygulamalarını Windows PC’nizde ayrı pencerelerde çalıştırabiliyorsunuz, bu özellik için daha önce ekran yansıtma kullanmanız gerekiyordu.

Güncellemeyi aldıktan sonra uygulamada, sol bölümde “Uygulamalar” sekmesini seçin ve sağ tarafta alfabetik olarak tüm uygulamalarınızı göreceksiniz. Dilediğiniz uygulamaya mause ile tıklayın ve o uygulama, sanki bilgisayarınızda bulunan bir uygulama gibi açılsın. Hatta bu uygulamayı, Görev Çubuğu kolay erişime sabitleyebilirsiniz.

Telefonunuz uygulaması ile şimdilik a ynı anda yalnızca bir uygulama çalıştırabiliyorsunuz, fakat Microsoft, daha fazla uygulamayı tek seferde çalıştırabilmeniz için bir çözüm geliştirmeye uğraşıyor. Bunu içerecek güncellemenin 2021 yılında yayımlanacağını tahmin ediyoruz.

Gelelim destekleyen cihazlar konusuna, evet, bu özellik Samsung amiral gemileri ve bazı Galaxy A serileri ile Microsoft’un katlanabilir akıllı telefonu Surface Duo ile kullanılabiliyor. Diğer marka ve modellerde ne yazıkki bu özelliği kullanamıyorsunuz. Destekleyen cihazların tam listesi için buraya  göz atabilirsiniz.

Son olarak eğer bir Huawei telefon ve Huawei dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, Huawei Share özelliği ile telefonunuzu bilgisayaranıza yansıtabilir ve Microsoft Telefonunuz uygulaması ile yaptığınız bir takım şeyleri bu uygulama ile yapabilirsiniz.

Telefonunuz uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/your_phone_now_lets_everyone_with_a_samsung_phone_run_android_apps_on_their_pc-news-45342.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap