Microsoft’tan Güncelleme Sözü!

Surface Duo

Microsoft, geçtiğimiz gün ilk katlanabilir akıllı telefonu Surface Duo’yu ABD’de ön siparişe açtı ve detaylarını paylaştı. 1399USD gibi rakiplerine göre ucuz, bir telefona göre oldukça pahalı olan bu akıllı telefon için Microsoft, 3 yıl boyunca Android güncellemeleri yayımlayacağının sözünü verdi.

OnePlus uzun süredir tüm amiral gemilerine 3 yıl Android güncellemesi sunarken, Samsung da geçtiğimiz hafta yaptığı Unpacked 2020 etkinliğinde Galaxy S10’dan itibaren ürettiği tüm telefonlar için 3 ana sürüm güncellemesi vereceğini duyurdu. Üstelik Google da, 3 Android güncellemesi veriyor cihazlarına.

İOS cephesinde ise tüketiciler aldıkları cihazla gelen sürümün dışında 4 güncelleme alıyor.

Microsoft’un 3 yıl güncelleme taahüdü, bu telefona servet ödemek isteyen bazı kişileri cezbedebilir, ancak bence etkili bir pazarlama taktiği için Microsoft’un daha fazla çalışması gerekiyor.

2019’un amiral gemilerinde gördüğümüz Qualcomm Snapdragon 855 işlemciden güç alan Surface Duo, 6GB RAM ve 128/256GB depolama seçeneklerini tüketicilere sunuyor. 2 ekrana sahip akıllı telefon, kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkıyor.

2 yan yana ekran önemli bir yenilik olsa da 5G desteğinin olmaması, hafıza kartı girişinin olmaması, NFC teknolojisinin olmaması ve artık her telefonda görmeye başladığımız stereo hoparlörlerin yer almaması, bir grup tüketiciyi cihazdan uzaklaştıracaktır.

https://www.gsmarena.com/microsoft_surface_duo_three_years_android_software_updates-news-44746.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap