Microsoft, Xbox Series S İle İlgili Video Yayımladı, 120FPS’ye Kadar!

xbox series s

Oyun konsolu denince aklımıza gelen 2 isim var, Microsoft ve Sony. Sony, Playstation 5 ile önümüzdeki yıla damga vurmayı hedefliyor, Microsoft’un da hedefi çok farklı değil.

Daha önce bu 2 konsolla ilgili de bir sürü sızıntı paylaşıldı, bu sızıntılarda hem PS5 hem de Xbox Series S’nin Kasım ayı gibi raflarda olacağını duymuştuk. Xbox Series S ise 10 Kasım’da satışa çıkacak, o kesin. Microsoft anlaşılan siz sızdırmayın ben paylaşırım diyerek Series S ile ilgili bir video yayımladı.

Paylaşılan bu kısa videoda konsolun bazı özelliklerine deyiniliyor.

Series S’de yerleşik 512GB kapasiteli özel bir NVME SSD kullanan Microsoft, oyunları tamamen dijital olarak indirmenize izin verecek. Yani konsolun optik sürücülü bir versiyonu olmayacak.

Tabii Xbox GamePass aboneliği alacaksanız çok takılmayın, sizin için bir sorun yok.

Resmi: Xbox Series S 10 Kasım'da geliyor, yeni nesil oyunu 120 fps'de getirecek 

Konsol, uygun fiyatlı olmasına rağmen 1440P çözünürlükte 120FPS’ye kadar oyun oynamanıza izin verecek (yineleme/kare hızı değişken). Tabii bu mükemmel grafikli oyunlarda olmayacaktır, grafik çözünürlüğü daha dar olan oyunlarda bu kadar yüksek FPS alınabilecek.

Series S, DiretX ışın izleme ve değişken oranlı gölgelendirme gibi PC’lerde nadir olarak gördüğümüz 2 özelliği destekleyecek. Özellikle ışın izleme bayağı merak ediliyor. Konsol ayrıca 4K video kaydı/canlı yayın yapabilecek ve eski oyunları 4K çözünürlüğünde oynamanızı sağlayabilecek.

Şimdi de konsolla gelecek lansman oyunlarına bakalım. Bir sapma olmazsa bu oyunlar, Series S satışa çıktıktan sonra oynanabilir olacak; Cyberpunk 2077 (19 Kasım), Call of Duty: Black Ops Cold War (13 Kasım), Assasin’s Creed: Valhalla (17 Kasım). Bunun dışında birçok lansman oyunu olacak ve önceki 4 nesle ait oyunları yeni konsolunuzda oynayabileceksiniz.

Xbox Series S, şimdiye kadar gördüğümüz en kompak Xbox olacak. Asıl bomba ise Series X olacak, Series S, ondan %60 daha az yer kaplıyor.

Ne demiştik, en büyük bomba Series S’nin Abisi Series X… Series X’in fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili Microsoft hiçbir şey söylemedi, fakat bu aniral gemi konsol için istenecek ücretin 500USD civarında olacağı iddia ediliyor.

Microsoft’un bu özellikleri anlattığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni nesil konsollar hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/its_official_xbox_series_s_is_coming_on_november_10_will_bring_nextgen_game_play_at_120_fps-news-45185.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap