İlginizi Çekebilir

Masaüstü Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Whatsapp-bildirim-sesi-geliyor-bildirim-gorunmuyor.jpg

Her gün, her dakika ve her saniye telefonlarımıza, bilgisayarlarımıza ve benzer teknoloji kullanan ürünlerimize bildirim geliyor. Bildirimler çoğu zaman kullanışlı olsa da, bazen can sıkıcı durumlar alabiliyor.
Bu gün ise bu yazımızda bildirimlerin olumsuz yönlerini ele aldık, ve sizler için bilgisayarınızdaki bildirimleri nasıl kapatacağınız hakkında bir yazı hazırladık.
Eğer Windows veya MacOs işletim sistemli bir bilgisayarınız var ise, ve bildirimlerden sıkıldıysanız iyi okumalar dileriz.
Çoğu zaman uygulamaları yüklediğimizde her şeyden haberimiz olsun diye bildirimleri etkinleştiririz. Fakat bazen ekranımızın sağ alt köşesinde beyaz bir ikon sıralanır ve bunları yok etmek için abartısız 5 dakikamızı ayırırız.
Eğer Windows 10 işletim sisteminiz var ise, sağ alt köşedeki diyalog balonuna benzeyen butona tıklayarak bildirim merkezine ulaşabilirsiniz. Windows 10’da bu alanın adına işlem merkezi deniyor. Bu alanda gelen uygulama bildirimlerinden hangisini kaldırmak istiyorsanız farenizi onun üzerine getirip bu bildirimi kapat butonuna basabilirsiniz. Tabi eğer orada bulunan bütün bildirimleri silmek istiyorsanız, tüm bildirimleri temizle seçeneğine tıklayabilirsiniz.
Eğer bütün bildirimleri siz temizlemek istemiyorsanız hangi uygulamanın size bildirim göndermesini veya göndermemesini seçebilirsiniz. Bunu yapmak için başlat menüsünü açın. Ayarlar kısmına gidin. Orada Sistem seçeneğine bastığınızda sol tarafta görünen bildirimler ve eylemler sekmesine gidin. Burada ilk kısımda hızlı işlemler menüsünde size hangi uygulamaların bildirim gösterip göstermeyeceğini seçebilirsiniz.
Eğer o kısmın biraz daha altına inerseniz o kısımda da sizlere bildirimlerin şeklini ve ölçütünü seçme olanağı tanınıyor. Buradan bildirimleriniz nasıl görünsün istiyorsanız seçebilirsiniz.
En alt kısma geldiğinizde ise bu gönderenlerden bildirim al seçeneğini göreceksiniz. Bu kısımdan size hangi uygulamanın bildirim göndermemesini istiyorsanız yanlarındaki tik işaretini kaldırabilirsiniz.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap