İphone 9 İle Birlikte İphone 9 Plus da geliyor!

iphone 9 series

İphone 9, hiç şüphesiz bu yılın en çok beklenen akıllı telefonlarından biri. Apple ile ilgili güvenilir bilgi kaynaklarından olan 9To5Mac, İOS 14 kodlarında Apple’ın İphone 8 ve İphone 8 Plus’un yerine geçmesi için tasarladığı İphone 9’a daha büyük bir kardeş getirmek için çalıştığını gösteren kanıtlar buldu. İphone 9 Plus geliyor.

Muhtemelen İphone 8 Plus’a benzeyecek!

İOS 14 kodları, İphone 9 Plus’ın standart model gibi Apple A13 Bionic yonga setinden güç alacağını gösteriyor. Bu işlemci, İphone 11 serisinde kullanılıyor ve İphone 6 kullananlar için mükemmel derecede performans artışı sağlayacak. Bunun yanında İphone 7 kullanıcılarının bu seriyi daha çok tercih edeceği tahmin ediliyor.

İphone 9 serisi, İphone 11 gibi modellerden daha uygun fiyatla gelecek bu yüzden yüksek maaliyet gerektiren FaceID teknolojisi bu cihazda olmayacak. Apple bunun yerine Force Touch teknolojisinin desteklediği sanal bir home tuşuna entegre edilmiş TouchID’yi kullanacak.

Home tuşunun varlığı kalın çerçevelere işaret, eğer tüketiciler yeni İphone 9 Plus’ı alacaklarsa büyük, 5.5 inçlik LCD bir ekran görecekler. İphone 8 Plus ile tasarımsal olarak neredeyse hiçbir fark yok.

9To5Mac , iPhone 9 Plus’ın Apple Pay’ın bazı eski iPhone’larda bulunmayan Express Transit özelliğini destekleyeceğine dair kanıt da buldu. Sadece İphone XR, XS ve 11 serisinde bulunan NFC etiketlerini arka planda tarama özelliği de yeni İphone 9 Plus ile bizleri bekliyor.

İphone 9 Plus ne zaman geliyor?

Apple, normal şartlarda İphone 9 ve İphone 9 Plus tanıtımını bu ayın sonunda ypacaktı ancak Corona Virüs sebebiyle talebin düşmesi ve bazı sorunlar, cihazların ertelenmesine neden oldu. Telefonlar Haziran veya Eylül ayında duyurulacak.

Fiyata geldiğimizde standart İphone 9’un 399USD fiyat etiketiyle geleceği tahmin ediliyor, Plus serisi genelde 100USD daha pahalı oluyor. Yani 64GB depolamaya sahip İphone 9 Plus’ı 499USD fiyatt etiketiyle global pazarda göreceğiz. 128GB depolama sunan İphone 9 Plus modeli ise 549USD fiyat etiketiyle gelecektir.

Yeni İphone 9 serisiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

https://www.phonearena.com/news/apple-iphone-9-plus-leak-ios-14_id123034

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.