İlginizi Çekebilir

(İddia) Samsung, Katlanabilir Ekranlarını Oppo Ve Xiaomiye Tedarik Edecek!

indir (1)

Samsung, bir çok üreticiye donanım satan bir şirket. Kısa süre öncesine kadar Meizu’ya işlemci, Apple’a ekran satan Samsung, yeni teknolojilerinide paylaşmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi Samsung, uzun süredir katlanabilir ekranlar üzerinde çalışıyor. Note 9 etkinliği sonrasıda yapılan açıklamalar, katlanabilir cihazın Ocak ayında duyurulacağını ve kısa süre sonra piyasaya süreceğini gösteriyordu.

Ancak Samsung, bu teknolojinin daha fazla cihazda görünmesini istiyor olabilir. Öyleki, Oppo ve Xiaomi’ye bu ekranlar tedarik edilecek.

Normal şartlarda Samsung’un bu teknolojiyi önce kendi cihazlarında kullanmasını, daha sonra tedarik etmesini bekleriz. Bu sayede elde edeceği kar çok daha fazla olacaktır. Fakat Samsung Display, bu ekranları Oppo ve Xiaomi’ye tedarik edecek.

Gelen raporlara göre Samsung bu satışlardan belirli oranlarda paralar kazanacak, ancak karşılığında kullanıcılar çok daha ucuz katlanabilir telefonlara sahip olacaklar. Samsung’un duyurusundan kısa bir süre sonra, bu 2 üreticide cihazlarını satışa sunacaklar. Bu 2 şirketin, katlanabilir cihazlar üzerine çalıştığı iddia ediliyor.

Piyasada fazla üretici olursa, bu teknolojinin yaygınlaşması ve benimsenmesi daha hızlı olacaktır. Raporla ilgili resmi bir açıklama yok ve muhtemelen de yapılmayacak.

 

 

KAYNAK: https://www.sammobile.com/2018/08/30/samsung-foldable-displays-supplied-to-oppo-and-xiaomi/
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap