İlginizi Çekebilir

HTC Desire 20 Pro, GeekBench’te Ortaya Çıktı!

htc logo

HTC, sadece birkaç yıl önce en başarılı akıllı telefon üreticilerinden biriydi, fakat yanlış stratejiler firmanın geleceğini olumsuz etkiledi. Google, HTC’nin akıllı telefon üretim bölümünün bir kısmını 2017 yılında kiralamıştı.

Şimdi ise firma, Desire 20 Pro isimli bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. HTC konusunda güvenilir kaynaklardan biri olan LlabTooFeR, cihazlaa ilgili bazı bilgiler paylaştı.

Piyasaya Desire 20 Pro adıyla sunulacak bu akıllı telefon, Bayamo kod adına sahip.

Cihazın arka tasarımı Xiaomi Mi 10 modeline fazlaca benziyor. Bunu, sol üstteki kamera dizilişinden anlamanız mümkün.

Ön tasarım ise OnePlus 8 modeliyle neredeyse aynı. HTC, karmalardan seçme yapmış diyebiliriz.

Bunun yanında cihazda artık unutmaya başladığımız 3.5mm’lik kulaklık girişi de yer alıyor.

Geekbench’te, bu cihaza ait olduğu söylenen ortalama bir performans puanı var. Bu performans puanına benzer akıllı telefonlarda Mediatek Helio G80 veya Exynos 9611 gibi işlemciler bulunuyor, ancak HTC’nin bu modelde Qualcomm Snapdragon 660 veya 665 türevi bir işlemci kullanması bekleniyor.

Bir de şöyle bir durum var, GeekBench test skorları, test aşamasındaki cihazlarda normalinden daha düşük çıkabiliyor. O nedenden ötürü Desire 20 Pro’da çok daha farklı, iyi bir donanım da görebiliriz. Son olarak test edilen cihazda 6GB RAM var, yani orta seviyede konumlanacağı kesin.

Umuyoruz HTC, beklentimizde olduğu gibi daha güncel bir işlemci ve alınabilir bir fiyattan bu akıllı telefonu satışa sunar. Yüksek fiyat, HTC’ye fayda sağlamayacaktır.  Benim merak ettiğim bir diğer konu da cihazın nihai tasarımı.

HTC, bu cihazı ne zaman duyurur bunu bilemiyoruz. Gelişmeleri takip edecek ve sizlere aktarmaya çalışacağız. Peki siz HTC’nin bu akıllı telefonundan neler bekliyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/htc_desire_20_pro_reportedly_in_the_works_geekbench-news-42873.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.