Honor X Serisi, 80 Milyondan Fazla sattı!

honor x public

Huawei’in alt markası Honor, önemli diyebileceğimiz bir başarıya imza attı. Şirketin ürettiği X serisi akıllı telefonlar dünya genelinde 80 milyondan fazla sattı.

Bu sabah saatlerinde Honor, uygun fiyatlı akıllı telefonu X10 5G’yi resmi olarak tanıttı. Duyuru sırasında, Honor Başkanı George Zhao, Honor X serisi akıllı telefonların 80 milyon sevkıyatı geçtiğini açıkladı. X serisinin kökeni 2013 yılına dayanıyor, şirket o dönemlerde Honor 3X’i duyurmuştu.

Honor X serisi, yüksek performansı uygun fiyatla sunmasıyla Çin ve Avrupa’daki tüketiciler tarafından fazlaca tercih ediliyor. Öyle ki Honor 8X, tek başına dünya genelinde 15 milyondan fazla satış yaptı. Honor 9X de bu popüleriteyi devam ettirdi.

Yeni Honor X10 ise 270USD fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Bu akıllı telefonun en önemli özelliği, 5G teknolojisine servet ödemeyen kullanıcılara uygun bir alternatif olması. Tüketiciler Honor X10 5G ile 5G teknolojisine uygun fiyatlarla sahip olabilecek. Honor X10 5G, küresel 5G frekanslarını (3.6GHz gibi) destekliyor ve Honor’un daha büyük başarılar elde etmesine yardımcı olabilir.

Honor, 2018 yılında Türkiye’ye de 8X ve 9 Lite modelleriyle giriş yapmıştı. Firmanın ayrıca amiral gemisi seviyesinde modelleri de bulunuyor fakat bu cihazlar Türkiye’de satışa sunulmuyor. Honor X10 5G ülkemize gelse bile 5G desteği yazılımsal olarak kapalı olacaktır.

https://www.gsmarena.com/honor_xseries_passes_80_million_shipments_mark-news-43318.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap