İlginizi Çekebilir

Honor V40’tan İlk Teaser!

honor-v40

Huawei’in alt markası Honor, çeşitli kategori ve fiyat seviyesinde yeni ürünlerini duyurmaya devam ediyor. Tabii teknolojide çoğu ürünün belli başlı kuralları vardır, duyurlmadan önce şirketlerin bu kurallara dikkat etmesi gerekiyor. İlk ve en önemli kuralımız, telefonu sızdırmak. Yok yanlış okumadınız, hakikaten “sızıntı” kelimesi, akıllı telefonlar başta olmak üzere birçok teknolojik ürün için artık bir kural olmuş durumda.

Bildiğiniz gibi Huawei, zorlu bir sürecin üstesinden gelmeye çalışıyor. ABD ambargosu yüzünden şirketin TSMC’ye verdiği Kirin 1000 üretim talimatı, daha yarısını biraz geçmişken şirket tarafından askıya alındı. Yasaklar sadece Huawei’e değil, Huawei’e çalışan tedarikçilere de uygulandı. Huawei’in Mate 40 serisinde bu yeni işlemcisini kullanması bekleniyordu, fakat şirket, bu konuda zorlanacak gibi.

Fakat yine de Çinli devi kimse durduramıyor. Huawei’in alt markası Honor, yeni amiral gemisi için çoktan çalışmaya başlamış, bunu da bize kim söylüyor, bir Tweet’le paylaşılan tanıtım fotoğrafı.

 

Honor V40 hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz, mesela şirket bu telefonunda işlemci olarak kendi işlemcisini mi kullanacak yoksa MediaTek, Qualcomm gibi rakiplerinden işlemci mi satın alacak bu konu net değil. Bunun yanında Huawei, tamamen yeni bir telefon mu duyuracak yoksa bir yerinden kırpılmış veya özellik eklenmiş, daha önceden duyurulan bir telefon mu göreceğiz, bunu da bilmiyoruz. Neticede şirket, bir süredir eski lisanslı ürünlerini kullanarak modifiyeli telefonlar piyasaya sürüyor, umarız bu onlardan olmaz. Gerçi adamlar içine ne koyacak, siz de haklısınız.

Huawei, Honor V40’da temel kuralı atlamış bu arada :).

Honor’un V serisi telefonları bugüne kadar etkileyici kamera performansı ve güçlü işlemcilerle karşımıza çıktı ve tüketicilerin ilgisini kazandı. Huawei’in telefonlarının artık daha büyük fiyat aralıklarını kapsayacak şekilde çeşitlenmesini göz önünde bulundurduğumuzda Honor’un bu yeni amiral gemisi Honor V40, V40 Pro ve V40 Pro+ olmak üzere 3 farklı modelle ilgimize sunulabilir.

Tabi tüm detayları, yakın zamanda öğreneceğimizi düşünüyorum.

 

https://www.gsmarena.com/honor_is_already_working_on_v40_series_first_teaser_reveals-news-45756.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap