İlginizi Çekebilir

HMD Global’dan Kafa Karıştıran Hamle!

Nokia-7.1-Plus

Nokia’nın geçtiğimiz günlerde duyurusunu gerçekleştirdiği Nokia 7.1 Plus, artık 7.1 Plus değil. HMD Global sözcüsü Juho Sarvikas, cihazın 7.1 Plus ismiyle değil, 8.1 ismiyle satışa çıkacağını açıkladı..

Bu yılın başlarında Çin’de satışa çıkan Nokia X6 modeli, bu ülkedeki başarısının ardından diğer ülkelere 6.1 Plus adıyla piyasaya girdi. Ondan sonra duyurulan Nokia X5’te benzer şekilde, Çin dışında 5.1 Plus olarak piyasaya sürüldü. Geçen hafta duyurusu gerçekleştirilen Nokia X7’dede benzer durumla karşılaşacağımızı düşünüyorduk ancak HMD Global ters köşe yaptı ve cihazın 8.1 adıyla piyasaya sürüleceği Juho Sarvikas tarafından açıklandı.

Nokia 7, Snapdragon 636 işlemciye sahipken 7.1 Plus 710 işlemciye sahipti. Buda Snapdragon 670 işlemcisine sahip gerçek bir 7.1 Plus göreceğimizi gösteriyor. Böylece 7 modelinden çok güçlü bir model görmek yerine, onun daha gelişmiş fakat benzer bir modeli karşımıza çıkacak.

Nokia’nın, MWC 19’da Nokia 9 Prewiyew amiral gemisini duyuracağı ve Carcais lens ile kamera konusunda tekrar devrim yapacağı söyleniyor. Nokia 8.1 bu yıl bitmeden piyasada olacak ancak 7.1 Plus, MWC 19’a kadar karşımıza çıkmayacak.

Nokia’nın bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap