Google, Takvim Uygulamasına Görevler Özelliğini Entegre Etmeye Başladı!

Google Takvim

Bazı uygulamaları kullanırken deriz ki, keşke şu uygulamanın içinde gelse, aynı kategoride iş yapıyorlar. İşte Google’ın Tasks uygulaması da bunlardan biri.

Google, Android ve İOS işletim sistemleri için tek başına çalışan Tasks (görevler) uygulamasını, Nisan 2018’de yayımlamıştı. Daha sonra bu Görevler uygulaması, Google Takvim’in web sitesine entegre edildi ve kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Google, şimdi bu entegrasyonu daha da genişletti ve Takvim uygulamasının Android ve İOS versiyonlarına bu Görevler özelliğini getirdi. Bu özelliğin Takvim’in mobil sürümüne gelmesi, uygulama üzerinden kolaylıkla program/görev oluşturabilmenizi sağlayacak.

Google’ın Görevler uygulamasını Takvim’e entegre etmesi, yeni görev oluşturmanın yanında önceden oluşturduğunuz görevleri de bu uygulamadan görebilmenize olanak tanıyor, bu sayede Takvim ve planlama için artık 2 ayrı uygulamaya ihtiyacınız yok.

Google Takvim’in mobil sürümünde bir görev oluşturmak için, uygulama açıkken sağ altta yer alan oluştur tuşuna ve ardından görev seçeneğine dokunun. Görevinizle ilgili ayrıntıları doldurun ve kaydedin, işte bu kadar.

Takvim’den oluşturduğunuz bir görev, mobil ile masaüstü arasında otomatik olarak senkronize ediliyor yani nereden yeni bir görev oluşturursanız oluşturun, bunu tüm platformlarda görebilirsiniz.

Android ve iOS için Google Takvim, Görevler entegrasyonunu alıyor

Özellik yazının başında da dediğimiz gibi Android ve İOS için aşamalı olarak kullanıma sunuluyor ve 2 hafta içinde G Suite müşterilerine ve kişisel Google hesaplarının tümüne ulaşmış olacak. Bu entegrasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/google_calendar_tasks_integration_android_ios-news-45622.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap