İlginizi Çekebilir

Google Pixel 5’in Tasarımıyla İlgili Yeni Detaylar!

pixel 5-temsili

Google’ın her sene duyurduğu Pixel serisi amiral gemi akıllı telefonlarının yeni üyesi, bu yıl içinde bizlerle buluşacak. İçerisindeki bazı donanımları şimdiden tahmin edebildiğimiz bu akıllı telefonun tasarımıyla ilgili de artık fikir sahibiyiz. Bir sızıntı, cihazın tasarım hatlarını ortaya çıkardı.

Aşağıda telefonun Cad şemalarına dayanan Render görüntülerini bulacaksınız. Bu resimler, bize yaklaşan küçük Pixel 5’in nasıl görüneceğini  gösteriyor.

Arka tarafına baktığımızda Pixel 5’in, 2 kamerayla gelen Pixel 4’e fazlaca benzediğini görüyoruz, fakat bu cihazla parmak izi sensörü, Google telefonlara geri dönüyor. Google, Pixel 4’te parmak izi sensörü yerine yüz tanıma kullanmıştı.

Pixel 5’in ön tarafına baktığımızda, 1 adet ön kamera bizi karşılıyor. Bu kamera küçük bir delikte yer buluyor kendine.

Cad verilerine dayanarak Pixel 5’in boyutlarının 144.6×70.4x8mm olduğuna ulaşıyoruz. Buradan da yeni Pixel’in Pixel 4’ten biraz daha dar ve kısa olduğunu anlamamız mümkün. Demekki çerçeveler daha da incelecek.

Şubat ayında, Pixel 5’in büyük modeli olacak 5XL’nin arkada 3 kamera bulunan bir fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Eğer bu tasarımlar gerçekse, Google yıllar önce Apple’la dalga geçtiğini unutmuş diyebiliriz. Çünkü bu 2 model, boyutlarının yanında kamera özellikeriyle de birbirinden ayrılacak. Umarım bunu unutmamışsındır Google amca:)

Google’dan beklediğimiz bir cihaz daha var, Pixel 4A. Bu akıllı telefon her an duyurulabilir ancak bazı iddialar bu telefonun da Ekim – Kasım aylarına kadar gecikecceğini söylüyor. O tarihlerde biz Pixel 5’i bekliyoruz. Bu söylenti gerçek olursa, Pixel 5’in tanıtı m tarihi öne veya ileriye alınabilir.

Pixel 4’ün bazı özelliklerini biliyoruz demiştik, bunlara bakalım. Gelen bilgiler, cihazın Snapdragon 765G işlemciden güç alacağı yönünde. Arkada da çift kamera kurulumu bekleniyor.

Pixel 5, şuanki duruma göre Ekim veya Kasım’da bize merhaba diyecek.

Payto’nun yayımladığı Pixel 5 videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Google Pixel 5’ten neler bekliyorsunuz? Sizce telefonların artık Türkiye’ye giriş yapma vakti gelmedi mi?

https://gsmarena.com/possible_cad_renders_of_google_pixel_5_leak_reminiscent_of_pixel_4-news-44127.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap