İlginizi Çekebilir

Google, Duo’yu Gömebilir!

duo

Üreticilerin zaman zaman geliştirdiği hizmetler belli bir başarıya ulaşamayınca rafa kaldırılabiliyor. Mesela Google + ve Google Play Music’i örnek verebiliriz. Play Music’in yerini YouTube Music aldı fakat gidenin  yerini doldurma politikasını Google, Duo ile sürdürmek istiyor gibi görünüyor.

İşte, sıradaki kurban, Google Duo. Kaynaklar, 9to5Google’a yaptıkları açıklamada Google’ın 4 sene önce duyurusunu yapıp kullanıma sunduğu Duo’yu, Google Meet ile birleştirmeyi düşündüğünü söyledi.

Google Duo’nun bir de kardeşi vardı, Allo. O bizlere, 1.5 sene önce veda etmişti. Fakat burada önemli bir fark var, Allo, başarısız olduğu için Google tarafından sonlandırıldı, Duo ise Allo kadar başarısız olmadı.

Google, Duo'yu öldürmek ve Meet'e entegre etmek istiyor

Tabii  bu 2 uygulamanın çıktığı 2016 yılında Google’ın, insanlara sohbet ve mesajlaşma için neden 2 farklı uygulama sunduğu büyük tartışma konusu olmuş, şirketin bu 2 uygulamayı birleştirip rakiplerini neden takip etmediği çokça tartışılmıştı. Neticede Allo ölürken, Duo bugüne kadar ayakta kaldı.

Hatta adıyla çelişen grup görüşmesi gibi özellikler de Duo’ya eklenmişti. Google’ın G Suite şefi Javier Soltero, Mayıs ayında Tüketici İletişim Birimi’nden sorumluydu ve Google Duo ile Meet’in birleşmesini gerekli görmüyordu.

Fakat Google, 2 hizmeti Meet çatısı altında birleştirme kararı aldı ve Duo’ ekibi, bu habere fazlaca şaşırdı.

Google, Duo'yu öldürmek ve Meet'e entegre etmek istiyor

Google’ın Duo’yu ne zaman öldüreceği belli değil, fakat Meet’e geçişin 2 yıl kadar süreceği düşünülüyor. Duo’da yer alan bazı özelliklerin de Meet’e eklenmesi bekleniyor, bunlar uçtan uca şifreleme, 3B efektler ve kullanıcılarla telefon numarası aracılığıyla iletişim kurmak gibi özellikler ancak kesin bir şey yok.

Google’ın Duo’dan vaz geçmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/google_wants_to_kill_duo_and_integrate_it_into_meet-news-44754.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap