Google, Corona Virüs İle İlgili Bilgi Sağlama Amaçlı Web Sitesi Geliştirdiğini Doğruladı!

American multinational technology company Google logo seen

Geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Trump, Google’ın Corona virüsüyle ilgili bir web sitesi geliştirdiğini söylemişti ancak Google bugüne kadar bunu doğrulamamıştı. Görünüşe göre Trump’un açıklaması boş değil v teknoloji devi Google, ABD vatandaşlarını bilgilendirmek amaçlı bir web sitesi hazırlıyor.

Google’ın sunacağı bu web sitesinde, Corona Virüs (COVID-19) semptomları, riskler ve testler hakkında ziyaretçilere bilgi verilecek. Bunun yanında korunma yollları ve bağışıklık sistemini geliştirme ile ilgili bilgilerin paylaşılması da güzel olacaktır.

Google, bu web sitesi için ABD hükumetiyle iş birliği içerisinde olduklarını söyledi. Şirket bunu diğer Corona Virüs bilgi çalışmalarından ayrı olarak değerlendirdi.

İnternet devi, hükumetle tamamen entegre olan bu web sitesinin COVID-19’un yayılmasını önlemeye yardımcı olacağını belirtiyor.

Google, anladığımıza göre farklı projeler üzerinde de çalışıyor, bu şaşırtıcı değil. Bununla ilgili bir marka çalışması yapılarak tüm Dünya’nın bilinçlenmesine katkı sağlanabilir.

İnsanlar sadece Corona virüsü için değil, birçok sağlık bilgisi sorusunun cevabını da Google’da arıyor. Firma bunun farkında ve doğru bilgiye ulaşımı sağlamak, yanlış bilgilerin önüne geçmek zorunda.

Google, virüsle ilgili insanları bilinçlendirmek için ne kadar uğraşırsa, virüsün psikolojik etkileri de o oranda düşecektir. Sonuç olarak insanların doğru bilgiye ulaşması hem onları hem de doğru bilgiyi yaymaya çalışan sağlık görevlilerini memnun edecektir.

Sadece Google’ın değil, tüm dev firmaların insanlara yardımcı olmak için çalışması gerektiğni düşünüyorum. Sadece COVID-19 da değil, bu tarz tüm konularda teknoloji devlerinin hem yaptıkları çalışmalar hem de verdikleri destekler çok önemli.

Türkiye’de ilk Corona Virüs (COVID-19) vakası geçtiğimiz hafta Avrupa’dan gelen bir vatandaşımızda tespit edilmiş, kendisi ve çevresindekiler karantinaya alınmıştı. Daha sonra MEB, yaptığı açıklama ile okulların 16 – 30 Mart arası ı kapalı olacağını, 23 Mart’tan itibaren Öğrencilere uzaktan eğitim desteği verileceğini söylemişti. Sağlık Bakanlığı’nın son açıklamasına göre Türkiye’de Corona Virüs (COVID-19) toplam 18 kişide tespit edildi ve tedavileri sürüyor.

Sizin bu konu hakkında fikirleriniz neler?

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.