Techno Voice, yerel ziyaretçi deneyimini iyileştirmek için bazı bilgileri inceleyebilmektedir. Bu bilgiler aşağıda detaylıca açıklanmıştır.

Hangi veriler toplanıyor?

Techno Voice’u ziyaret edenlerin şu bilgileri tarafımızdan görülebilir: kullandığı internet tarayıcısı (ÖR: Google Chrome ve ya Samsung Internet), internet sağlayıcısı (ÖR: Turknet ve ya mobil internet sağlayıcı), kullandığı cihaz türü(masaüstü ve mobil), kullandığı mobil cihazın marka ve modeli (ÖR: Samsung SMG920FQ (Galaxy S6)), hangi içeriğin kaç kez okunduğu, sitede ortalama geçirilen zaman, anlık site hareketleri, siteye nereden giriş yaptığı (ÖR: Facebook paylaşımı, Google arama sonucu), dil, konum (ÖR: Türkiye/Türkçe), web sitemizi ilk defa ziyaret edenler. Bu verilerin kime ait olduğu tarafımızdan hiç bir zaman görülmez. Anlık izleme, kullanıcıların o an web sitemizde nereleri ziyaret ettiğini görüntülemek için kullanılır. Genel istatistikler herkese açık ve anonim bir şekilde paylaşılabilir. Bu veriler anonim olacaktır ve kime ait olduğu tarafımızdan bilinmeyecektir. Techno Voice, isteğine bağlı olarak bu verilerin yanlızca bir kısmını ve ya tamamını görüntüleyebilir.

Ne için kullanıyoruz?

Yukarıdaki veriler; kullanıcıların hangi içerikten ne kadar memnun kaldığını ölçmek, web sitede yaşanan eksiklikleri çözmek, kullanıcıları web sitemize bağlı tutmak amacıyla toplanır. Bu sayede kullanıcılarımızın neyi sevdiğini biliriz ve içeriklerimizi bu yönde geliştirebiliriz.

Google reklamları

Google, reklam gösterimi için çerezlerden faydalanmaktadır. Örneğin Google, bizi ziyaret ettiğinizde en son incelediğiniz bir ürünün reklamını gösterebilir. Bu Techno Voice’un kontrolünde değildir.

Kullanıcı hesapları

Techno Voice’a herkesin üye olma, yazı gönderme, yorum yapma hakkı vardır. Herkes kendi favorilerim sayfasına ve profiline sahiptir. Techno Voice, bu üyelerin kullanıcı adları ve E-posta adreslerini görüntüleyebilir fakat kullanıcı istemedikçe her hangi bir şeyi E-posta ile göndermez. Talep eden kullanıcılar, taleplerini iptal etmedikçe E-posta almaya devam eder.

Yazı gönderen ve yorum yapan kişiler, bunların her biri için 5 puana sahip olacaktır. Bu konuyla ilgili detaylar yazı gönderme koşullarında açıklanacaktır.

Techno Voice ziyaretçilerinin verileri SSL ile korunmaktadır. Her hangi bir şekilde verilerin elimizden çıkması durumunda kullanıcıya bilgi vererek şifresini değiştiririz. Yeni şifre tarafınıza E-posta ile gönderilir. Kullanıcının bilgileriyle farklı bilgisayar ve ya mobil cihazdan oturum açılması durumunda şifre değiştirme sorumluluğu kullanıcıya ait olacaktır. Kullanıcı, işlem sırasında bir sorunla karşılaşırsa şifresi tarafımızdan değiştirilir ve kullanıcıya bilgi verilir. Onaylı yazarlar bilgilerini her zaman kendileri güncellemek zorundadır.

Harici bağlantılar

Techno Voice içeriklerinde veriilen kaynak, indirme linkleri ve diğer tüm linkler harici bir sayfada açılır. Bağlantı, Techno Voice tarafından sunuluyorsa sorumluluk bize aittir. Eğer bağlantı bize ait olmayan bir bağlantıysa sorumluluk kullanıcıya aittir.

Son güncellenme tarihi: 3 Eylül 2018 11:50