Gelmiş Geçmiş En Büyük Pixel Telefon Ortaya Çıktı!

google-pixel-3a

Bildiğiniz gibi Google, Pazartesi günü yaptığı çevrimiçi lansmanla Pixel 4A modelini duyurdu. Şirket bunun yanında 5G destekli 2 modelinden de bahsetti, bunlar Pixel 4A 5G ve Pixel 5. Pixel 4A 5G, 4G destekli modele fazlaca benzeyecek ve ekran boyutu 5.81 inç. Pixel 5 5G’nin de ekranı 5.78 inç olarak renderlarda görünmüştü.

Şirketlerin ekran tedarik zincirlerini inceleyen Ross Young, Google’ın Samsung Display ve BOE’den 6.67 inçlik AMOLED ekranlar satın alacağını söylüyor. Bu da, şirketin sözünü etmediği yeni bir model olduğunu gösteriyor.

Gayri resmi render'lar: Pixel 5 XL (6.12 \Gayri resmi render'lar: Pixel 5 (5.78 \

Resmi olmayan render görüntüleri, Pixel 5 serisinin en büyük modeli olacak Pixel 5 XL’nin bile 6.12 inçlik bir ekranla geleceğini bize gösteriyor. Bu telefon, Pixel 5 serisine ait farklı bir cihaz da olabilir.

Bu telefonun, 120Hz yineleme hızına sahip ilk Google telefonu olma ihtimali var, şirketin en yüksek ekran yineleme hızı 90Hz ile Pixel 4 serisine aitti.

Sonuç olarak, Google’ın 6.67 inçlik ekran siparişi vermesi, bugüne kadarki en büyük akıllı telefonunu duyuracağını gösteriyor. Bu telefon, Pixel 5 serisine ait olabilir, Pixel 5XL’nin ekran boyutunda değişikliğe gidilmiş olabilir veya 2021 yılında bu telefonu farklı bir segmentte görebiliriz. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/a_new_pixel_phone_with_667_display_with_120_hz_refresh_rate_is_allegedly_in_the_works-news-44612.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap