Galaxy Watch 3, ABD’de EKG Sertifikası Aldı!

watch 3

Akıllı telefonlarla hayatımız giderek kolaylaşırken, Samsung 2013 yılında ilk akıllı saatinin duyurarak sektöre önemli bir yenilik getirmişti. Kolmumuza taktığımız bu saatler sadece bir saat görevinde değil, sağlık özellikleri ve etkinlik takibi gibi çeşitli özelliklerle de donatılarak günlük hayatımızda önemli olmayı başardılar. Artık onlar için bir nevi yaşam koçu diyebiliriz.

Bu sağlık özelliklerinden biri EKG sensörü ve bu sensörün kullanılabilmesi için ülkelerden sertifika alınması gerekiyor. İşte iyi haber, ABD’li tüketiciler için geldi. Galaxy Watch 3, resmi olarak EKG sertifikasını ABD için aldı. Bunu, EKG sensörünü etkinleştiren yazılım güncellemesinin dağıtımının başlamasından anlıyoruz.

Samsung Galaxy Watch3, ABD'de EKG sertifikasına sahip

EKG alıcısı, Apple Watch 4 ve Galaxy Watch Active 2’de de gördüğümüz önemli bir özellik. Fakat bu donanımdan faydalanan pazarların sayısı çok az. Watch 3 de EKG sertifikasını şu anda yalnızca ABD ve Güney Kore’de aldı.

Açıkçası bu sensörün tüm ülkelerde kullanılması gerekiyor, neticede herkes aynı parayı ödüyor. Ayrıca sertifika sürecinin kolaylaştırılması da iyi olacaktır.

Samsung Galaxy Watch3, ABD'de EKG sertifikasına sahip

Ek olarak, yeni yazılım VO2 Max ölçümlerini de Galaxy Watch 3’e ekliyor, böylece egzersiz veya dinlenme sırasında maksimum oksijen tüketimini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca yeni kişiselleştirilmiş uyku puanı ve koşu formunuzu geliştirmek için yararlı ipuçları veren gelişmiş koşu analizi özelliği de bu güncelleme ile saate geliyor.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_watch3_gets_ecgcertified_in_the_us-news-44759.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap