İlginizi Çekebilir

Galaxy Tab A 7.0 Gekkbench’te Göründü!

tab a 7

Samsung, orta seviye telefon pazarının önemli bir kısmını elinde tutsa da diğer alanlarda da oldukça başarılı. Bu alanlardan biri de tabletler.

Galaxy Tab A 7.0 olduğu tahmin edilen bir cihaz, gizemli bir Qualcomm işlemciyle Geekbench veri tabanında karşımıza çıktı. Cihaz, SM-T505 model numarasına sahip, 3GB RAM’i bünyesinde barındırıyor ve Android 10 ile çalışıyor. Bu bilgilerden tabletin orta seviyede konumlanacağı anlaşılıyor.

Bu tablette hangi işlemci var?

Geekbench’te kod adı “Bengal” olarak görünen bu işlemci, 1.8Ghz temel frekansta çalışıyor ve 8 çekirdeğe sahip. Son zamanlarda Bengal, Lagoon, Scuba ve Lito adlarının çok sık görüldüğünü söyleyelim. Bu, Qualcomm’un yeni işlemcilerinden biri, Snapdragon 662 olduğu düşünülüyor.

Çekirdek kaynak kodunu temel alan Bengal, 980Mhz hızla çalışan Adreno 610 GPU’yla geliyor. CPU çekirdekleri tam olarak bilinmiyor ancak 8 çekirdeğin dördünün 1.8, diğer dördünün 2.0 Ghz hızda çalıştığı biliniyor. Bu dizilime sahip 2 işlemci var; Snapdragon 665 veya 662. Model numarası düşük olmasına rağmen Bengal, SD 665’e göre kablosuz teknolojiler alanında önemli iyileştirmeler sunuyor. Dediğimiz gibi işlemcimiz muhtemelen Snapdragon 662.

Snapdragon 662 işlemcisinde dört Kryo 260 Altın çekirdeği (A73 tabanlı) ve dört 260 Gümüş çekirdeği (A53 tabanlı) yer almakta. Ayrıca bu işlemcide LTE X11 modem bulunuyor ve bu modem 396MbPS indirme ve 150MbPS yükleme hızıyla abisi Snapdragon 665’in X12 modemine karşı biraz geride kalıyor. Fakat günlük kullanımı çok etkilemeyeceğini söyleyebiliriz.

Qualcomm \ ile ilgili ayrıntılar

*Qualcomm Bengal ile ilgili ayrıntılar

https://www.gsmarena.com/possible_sighting_of_samsung_galaxy_tab_a_70_at_geekbench_shows_snapdragon_662_chipset-news-44255.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap