İlginizi Çekebilir

Galaxy S20 Ultra’daki Bazı Kamera Özellikleri S10 ve Note 10 Modellerine Geliyor!

galaxy s10-2

Belki de bir Galaxy Note 10’a sahipsiniz ve Galaxy S20 alsam mı almasam mı diye düşünüyorsunuz. Almak isteme sebebiniz ise bazı kamera özellikleri olabilir. O halde bu haber, sizi sevindirebilir. Samsung, yakın zamanda yayımlayacağı bir güncelleme ile 2019 amiral gemilerine bazı kamera özelliklerini getireceğini açıkladı. Gelin, gelecek özelliklere bir göz atalım.

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 kullanıcıları yakında yeni Single Take özelliğini kullanabilecek. Aİ yapay zeka tarafından desteklenen bu özellik, cihazınızdaki kameralardan 10sn boyunca fotoğraf veya video çekmenizi sağlıyor. Çekim işlemi bittikten sonra telefonunuz size kendisine göre en iyi video veya fotoğrafı öneriyor. Bu yazılım güncellemesi aynı zamanda 2019 amiral gemilerindeki gece modunu da geliştiriyor. Bu sayede karanlık veya düşük ışıklı ortamlarda daha iyi videolar çekebileceksiniz.

Geceleyin hızlandırılmış videoları kaydetmenizi sağlayan Night Hyperlapse özelliği de geliştirildi. Bu özellik Galaxy S10 Lite’da bulunmuyor.

Gelecek özelliklerden biri de özel filtre. Bu özellik sayesinde önceden çektiğiniz bir fotoğrafın renk ve stilini kopyalayıp yeni çektiğiniz bir fotoğrafa uygulayabiliyorsunuz. Bu filtreler, daha sonra kullanabilmeniz için Samsung Kamera uygulamasında saklanıyor.

Çoğu kullanıcı telefonunun kamerasını açtığı gibi direkt video veya fotoğrafını çeker, etliye sütlüye karışmaz. Fakat ben uğraşanlardanım diyorsanız Galaxy S10 ve Note 10’a gelecek güncelleme ile ISO, denklanşör hızı ve pozlama seviyesini manuel olarak ayarlayabileceksiniz. Ayrıca bir video çekerken ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Fotoğrafları çekmek kadar onlara ihtiyacımız olduğunda hızlıca erişmek de çok önemli. İşte Samsung, bunun için Galaxy S10 ve Note 10 modellerine yeni bir Aİ özelliği ekleyecek. Temiz görünüm olarak adlandırılan bu özelliği etkinleştirdiğinizde Galeri uygulaması, benzer konuya sahip fotoğrafları bir araya getirecek. Üstelik oluşturulan her grup için bir küçük resim seçebilirsiniz. Galeri uygulamasında bir fotoğrafa bakarken, ekranın sol üst köşesinde yer alan hızlı kırpma tuşu sayesinde fotoğrafı istediğiniz boyuta kırpabilirsiniz.

Son olarak hızlı paylaş özelliğinden bahsedelim. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde yakınınızdakilerle büyük boyutlu video veya dosyaları paylaşabileceksiniz. Müzik paylaşımı ile cihazınızla eşleştirdiğiniz bir Bluetooth hoparlöre, o an çalan müziği yansıtabileceksiniz.

Eğer bir Galaxy S10 veya Note 10’a sahipseniz, bu güncellemeyi takip etmenizi öneririz. Gerçekten sunulacak yenilikler tatmin edici görünüyor. Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

http://phonearena.com/news/some-photography-features-found-on-the-galaxy-s20-ultra-5g-are-coming-to-last-years-galaxy-flagships_id123536

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.